Zarówno przedsiębiorstwa, które samodzielnie produkują różne preparaty z zakresu chemii motoryzacyjnej, jak i właściciele marek własnych powinni doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że skutecznie działające medium nie daje gwarancji zadowolenia klienta. Równie istotne jest w tym wszystkim dobrze działające opakowanie aerozolowe, które jest jednym z najpowszechniej stosowanych rozwiązań w tej dziedzinie produktów. Dowiedz się, dlaczego napełnienia aerozoli to niezwykle ważny etap produkcji, a także w jaki sposób możesz zyskać przewagę nad konkurencją dzięki wysokiej jakości opakowaniom typu aerozol.

Jak ważną rolę pełni opakowanie aerozolowe?

Nawet najlepsza receptura medium nie da klientowi pełnej satysfakcji, jeśli aerozol nie umożliwia skutecznej aplikacji preparatu. Jest to rodzaj opakowania, które pozwala na równomierne rozprowadzanie medium po całej konserwowanej powierzchni. Aerozol umożliwia również dozowanie optymalnej ilości środka chemicznego.
Tylko prawidłowo działający aerozol umożliwia w pełni kontrolowane dozowanie medium, zarówno pod kątem jego ilości, jak też obszaru rozprowadzania. Produkt chemii motoryzacyjnej, którego opakowanie aerozolowe nie działa prawidłowo, jest brakiem, który nie spełni w żaden sposób swojego przeznaczenia. Stąd też napełnianie aerozoli to niezwykle ważny etap produkcji – konsument niezadowolony z działania aerozolu następnym razem sięgnie po produkt innej marki.

 

Aerozol dostosowany do właściwości medium

Wprowadzając na rynek produkty marki własnej z zakresu chemii motoryzacyjnej lub też przeprowadzając własną produkcję, należy dokładnie przeanalizować, jaki rodzaj aerozolu będzie najlepiej dostosowany do specyfikacji konkretnego medium. Do wyboru są różne technologie: tradycyjne aerozole oraz aerozole Bag-On-Valve (BOV).

  • Tradycyjny aerozol – jest to zawiesina stałych lub ciekłych cząstek, znajdujących się w środowisku gazowym. Rozwiązanie to wymaga dopracowania bardzo dobrej jakości medium, jest również opcją tańszą w produkcji od aerozoli BOV.

 

  • Aerozole BOV – jest to nowocześniejsza forma aerozoli, które różnią się działaniem od tradycyjnych. Wewnątrz puszki znajduje się worek z zaworem, w którym umieszcza się medium. Gaz pędny jest natomiast od niego odizolowany, a jest nim wypełniające przestrzeń pomiędzy workiem a puszką sprężone powietrze.

 

Który aerozol jest lepszy? Wszystko zależy od rodzaju medium i powinno być skonsultowane ze specjalistami z działu produkcji i jakości. Aerozol BOV na pewno gwarantuje czyste medium, niezmieszane z gazem pędnym. Ponadto charakteryzują go również nieco lepsze właściwości dozowania – stałe ciśnienie od otwarcia do wyczerpania medium, a także możliwość dozowania pod dowolnym kątem.

Nabijanie tradycyjnych aerozoli oraz aerozoli BOV obejmuje usługi firmy https://ondo.eu/, z którą możesz stworzyć markę własną aerozoli z dziedziny chemii motoryzacyjnej, chemii technicznej, kosmetyków samochodowych do detailingu oraz środków smarnych.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się