W polskich sklepach oponiarskich można kupić opony, produkowane w krajach całego świata. Nie mamy tutaj na myśli tego, że producenci opon przenoszą swoje fabryki do Azji. To dzieje się od dawna, nie tylko w branży opon. Ale w wielu sklepach można kupić opony zimowe, które są produkowane w krajach, leżących w okolicy równika.

Teoretycznie, za najlepsze opony zimowe uważane są te, które są produkowane tam, gdzie są ciężkie zimy. Wielu klientów na świecie bardzo ceni opony produkowane np. w Finlandii. Nic w tym dziwnego. Firmy mogą je testować w ciężkich warunkach prawdziwej zimy.

Ale w polskich sklepach oponiarskich znaleźć można także opony zimowe, które są na przykład produkowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (firma Zeetex) czy w Indonezji (np. firma Achilles). A zatem są produkowane w krajach, w których nigdy nie było zimy.
Nas najbardziej ciekawi fakt, jak takie opony są testowane? Jak dobierany jest skład mieszanki gumowej? Jak dobierany jest kształt bieżnika, który ma usuwać śnieg, wodę i pośniegowe błoto?

Zakup opon letnich, produkowanych w ZEA albo w Indonezji miałby swoje uzasadnienie. Akurat Arabowie i Indonezyjczycy mają wyjątkowo gorące wiosny i lata, a w przypadku Indonezji są to także wiosny z silnymi opadami deszczu. W tym przypadku miejscowi inżynierowie mogą idealnie dopracować skład mieszanki i kształt bieżnika. W przypadku Indonezji, tamtejsze drogi nie grzeszą jakością, co sprawia, że opony muszą być dodatkowo wytrzymałe. Ale zimowe opony z kraju, w którym nie ma zimy?

To tak, jakby ktoś w Afryce szył kożuchy, a ktoś z Polski uczył Indonezyjczyków i Arabów, jaki strój jest najlepszy na upalne dni.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się