Rozpoczyna się sezon wakacyjnych wyjazdów. Część osób wyjeżdża nad morze, część w góry, niektórzy robią sobie wycieczki objazdowe. Ludzie się odwiedzają, imprezują, robią imprezy przy grillu. I piją alkohol. Letnia pogoda i spotkania z rodziną i przyjaciółmi sprzyjają temu, żeby napić się razem czegoś mocniejszego. Dlatego warto zabrać ze sobą jeszcze jednego maleńkiego pasażera – nowoczesny alkomat elektrochemiczny. Dlaczego?

Spójrzmy na dane Policji za rok 2021 (Statystyki Policji).
Najwięcej wypadków pijani kierowcy powodowali w trakcie sezonu wakacyjnego: w czerwcu (13,2% wypadków) i lipcu (12,9% wypadków).
Najczęstszą przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wymijanie.

Alkohol powoduje, że kierowca zaczyna przeceniać swoje możliwości. Do tego dochodzi jeszcze ładna pogoda. I kierowca, będący pod wpływem alkoholu, dociska pedał gazu. Kierowca, będący pod wpływem alkoholu nie jest w stanie poprawnie ocenić swojego położenia i innych aut. Dlatego dochodzi do wypadków przy nieprawidłowym wymijaniu.
Pijany kierowca traci też zdolność logicznej oceny sytuacji. Dlatego wymusza pierwszeństwo przejazdu.
Do tego dochodzą też inne sytuacje. Czasami pijany jedzie w towarzystwie innych pijanych osób, które dodatkowo zachęcają go do wykonywania ryzykownych manewrów.
W takich przypadkach alkomat raczej nie pomoże. Tu pomóc może tylko Policja, która wyeliminuje takie osoby z ruchu i zastosuje odpowiednią karę. Przede wszystkim, pozbawi takie osoby prawa do prowadzenia samochodu albo motocykla.

Jednak są inne sytuacje, w których alkomat może pomóc. Wystarczy kilka piw, kilka kieliszków wina, albo innego trunku, żeby kierowca osiągnął stan, który Policja może zakwalifikować jako stan po spożyciu.
Kierowcy może wydawać się, że jest trzeźwy.
I ryzykuje, wsiadając za kierownicę.

www.Pixel.la Free Stock Photos, CC0, via Wikimedia Commons

www.Pixel.la Free Stock Photos, CC0, via Wikimedia Commons

W trakcie wakacji Policja przeprowadza cały szereg akcji, mających na celu wyeliminowanie z dróg kierowców po spożyciu alkoholu. Kontrola może pojawić sie w najmniej spodziewanym miejscu. Co potem? Ogromne nieprzyjemności. Odebranie prawa jazdy. Bardzo wysoki mandat. A to nie wszystko…
I powrót reszty rodziny do domu pociągiem.
Czy tak mają wyglądać wakacje?

Można tego uniknąć.
Wystarczy kupić alkomat elektrochemiczny i korzystać z niego 30 minut po każdym spożyciu alkoholu.

30 minut po spożyciu alkoholu należy dokonać pomiaru. Nowoczesne urządzenia są wyjątkowo proste w obsłudze. Po włączeniu trzeba odczekać kilkanaście sekund – i już można dokonać pomiaru.
Czasami wystarcz poczekać godzinę, albo dwie, napić się herbaty i odpocząć, żeby poziom alkoholu we krwi spadł do właściwego poziomu. I to wszystko.

Akomat Promiler Isober30 test opis dane techniczne https://www.motorewia.pl

Akomat Promiler Isober30 test opis dane techniczne https://www.motorewia.pl

 

Kup nowoczesny alkomat i weź go ze sobą na wakacje

Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami takich marek, jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Każdy znajdzie tu alkomat dla siebie, w odpowiedniej cenie. Promiler prowadzi także serwis oraz kalibrację urządzeń. Można również zamawia dodatkowe ustniki.Na zlecenie firmy PROMILER produkowane są między innymi urządzenia PROMILER iBLOW, dostarczane dla polskiej Policji (słynne „żółte pałki”). Urządzenia PROMILER cechuje wysoka precyzja działania (dzięki najwyższej jakości czujnikom), doskonała jakość wykonania, świetny wygląd i łatwość obsługi. Alkomaty są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów. Żółte pałki umożliwiają skuteczną walkę z piratami drogowymi.

Alkotester - strona główna

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

 

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się