Serwisowanie pojazdu to bardzo istotna część prawidłowej eksploatacji, dzięki której możemy utrzymać nasz pojazd w pełnej sprawności. Przeglądy oraz wizyty serwisowe są więc nieodłącznym elementem dla każdego, kto posiada własny samochód. Wiele marek oraz salonów dealerskich oferuje tzw. wizyty serwisowe. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na ten temat. Zapraszamy Państwa serdecznie do dalszej lektury.

Serwisowanie pojazdu to bardzo istotna część prawidłowej eksploatacji, dzięki której możemy utrzymać nasz pojazd w pełnej sprawności. Przeglądy oraz wizyty serwisowe są więc nieodłącznym elementem dla każdego, kto posiada własny samochód. Wiele marek oraz salonów dealerskich oferuje tzw. wizyty serwisowe. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na ten temat. Zapraszamy Państwa serdecznie do dalszej lektury.

Jak często powinno serwisować się samochód?

Częstotliwość serwisowania samochodu jest zależna od jego typu, wieku oraz kilku innych aspektów. Przyjmuje się, że w ciągu roku powinniśmy się udać przynajmniej raz na wizytę serwisową, w ramach której, będziemy mogli dokładnie zweryfikować stan techniczny naszego pojazdu. Dotyczy to zarówno samochodów nowych, jak i używanych. Warto również korzystać z sezonowych akcji serwisowych, kiedy to specjaliści ASO będą mogli sprawdzić wszystkie podzespoły pojazdu i zweryfikować jego stan. Najczęściej tego typu akcje odbywają się na wiosnę lub jesienią.

Jak wyglądają wizyty serwisowe BMW?

Wizyty serwisowe BMW mogą wyglądać bardzo różnie. Na tego typu akcję możemy umówić się np. za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie dealera. Zaznaczamy wówczas jaki jest przybliżony cel naszej wizyty, jakie są usterki naszego pojazdu, a także podajemy szereg parametrów samochodu. W takim przypadku ASO ustala termin, w którym powinniśmy dostarczyć auto do wskazanego lub wybranego serwisu. W zależności od jego przyczyny serwisanci podejmą odpowiednie kroki w celu zdiagnozowania pojazdu oraz usunięcia wszelkich usterek.

bmw2

W jakich sytuacjach warto wybrać się do serwisu?

Wizytę serwisową warto umówić w sytuacjach, kiedy zauważamy objawy jakichkolwiek usterek w naszym samochodzie. Szybka reakcja na pierwsze oznaki awarii jest bardzo istotna, ponieważ może nas uchronić przez znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Jeśli mamy więc jakiekolwiek wątpliwości, czy nasz samochód funkcjonuje prawidłowo – jak najszybciej umówmy się na wizytę serwisową i powierzmy diagnostykę specjalistom.

Na co zwracać uwagę wybierając się na serwis?

Umawiając się na wizytę serwisową, pamiętajmy o tym, by podać rzeczywiste przyczyny i powody, dla których chcemy skorzystać z tej usługi. Dzięki temu ASO dobierze nam odpowiednich specjalistów oraz ilość czasu, w którym możliwe będzie prawidłowe zdiagnozowanie oraz usunięcie awarii.

Wybierając się na wizytę serwisową, pamiętajmy, by miała ona miejsce w ASO naszej marki. Dzięki temu będziemy mieć największe szanse, na skuteczną oraz sprawną naprawę. Wizyty serwisowe są organizowanie przez niemalże wszystkie autoryzowane serwisy, nie powinno więc być to dla nas większym problemem.
Powierzając swój samochód specjalistom, pamiętajmy, że są oni doświadczeni oraz odpowiednio przeszkoleni w zakresie serwisowania pojazdów danej marki. Nie musimy więc obawiać się, że serwis będzie wykonany niedbale lub nieprawidłowo. Warto o tym pamiętać, szczególnie kiedy zastanawiamy się, czy oddać swoje auto do zwykłego serwisu, czy polegać na ASO danej marki.
Więcej informacji na stronie autoryzowanego dealera BMW – firmy BMW Zdunek w Gdańsku. https://gdansk.bmw-zdunek.pl Zachęcamy do odwiedzenia.

M Town Citizen, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

M Town Citizen, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author