Nowoczesny alkomat elektrochemiczny to świetny prezent noworoczny dla każdego kierowcy. Bez względu na wiek i staż za kierownicą. Małe, poręczne urządzenie pozwoli wielu kierowcom uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do utraty prawa jazdy, wysokich mandatów i spowodowania wypadków. Kary za jazdę po alkoholu 2022 (obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku) są niezwykle wysokie. Kary nie są najważniejsze – najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Alkomat elektrochemiczny to niewielkie urządzenie elektroniczne. Jest o wiele mniejsze od smartfonu. Nowoczesny, dobry jakościowo alkomat pozwala na szybkie i precyzyjne sprawdzenie poziomu alkoholu we krwi. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy podążać za wskazówkami na ekranie i sygnałami dźwiękowymi. Liderem na rynku sprzedaży alkomatów w Polsce jest firma Promiler. Dostarcza ona alkomaty między innymi dla Policji (słynne urządzenia Promiler iBlow, znane jako „żółta pałka”).
W ofercie firmy Promiler znaleźć można całe mnóstwo modeli alkomatów, w tym urządzenia przeznaczone do zastosowań „cywilnych”.
Alkomaty Promiler sprzedawane są pod wieloma markami. Wiele urządzeń zostało zaprojektowanych w Polsce. Alkomaty Promiler są urządzeniami wysokiej jakości, albowiem są produkowane w Korei Południowej, przez największego producenta alkomatów na świecie.

254437968_7169079936451255_2967838859634409731_n

Alkomat może ustrzec lekkomyślnego kierowcę (albo podatnego na presję innych) przed prowadzeniem auta po spożyciu alkoholu. W Polsce bardzo wiele imprez rodzinnych, spotkań towarzyskich czy innych wydarzeń nie może odbyć się bez alkoholu. Potem o tragedię nietrudno. Tym bardziej, że wielu kierowców, nawet po spożyciu (zdawałoby się) niewielkiej ilości alkoholu jest poddawanych presji ze strony innych: jedź, nic się nie stanie, nikt cię nie złapie. Do tego wszystkiego alkohol powoduje utratę możliwości logicznego myślenia – i zbyt dużą wiarę we własne siły. Alkomat pozwoli schłodzić te oszukańcze odczucia.

Często człowiekowi wydaje się, że po kilku godzinach od spożycia alkoholu jest już trzeźwy. Może to być nieprawdą. Ilość alkoholu we krwi zależy od szeregu czynników. Między innymi od ilości spożytego alkoholu, jego procentowości, masy ciała i innych czynników.

Photo by jpalinsad360 on Foter

Photo by jpalinsad360 on Foter

Kary za jazdę po pijanemu 2022

Walka z pijanymi kierowcami rozpoczęła się na dobre. I bardzo dobrze. Od 1 stycznia 2022 roku znacząco wzrosły kary za jazdę po spożyciu alkoholu. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na większe bezpieczeństwo na polskich drogach.

W Polsce kierowca ma prawo wsiąść za kierownicę, jeśli poziom alkoholu w jego krwi jest niższy niż 0,2 promila.

Kary za jazdę po spożyciu alkoholu w 2022 roku – co się zmieniło?
W tym przypadku kierowca ma we krwi od 0,2 do 0.5 promila alkoholu. To wykroczenie. Co za to grozi po zmianach w prawie?
-> grzywna od 2500 do 30.000 zł
-> informacja o złapaniu kierowcy przez Policję na jeździe po spożyciu trafi do ubezpieczyciela samochodu. A to zdecydowanie podwyższy koszty ubezpieczenia.
-> jeśli ktoś zostanie zatrzymany po raz drugi, kara grzywny będzie wyższa dwukrotnie (poziom maksymalny to dalej 30.000 zł). Czyli np. jeśli przy pierwszym złapaniu kierowca dostał mandat 3000 zł, to przy drugim dostanie mandat w wysokości minimum 6000 zł.

Kary za jazdę w stanie nietrzeźwości 2022 – co się zmieniło?
Jazda w stanie nietrzeźwości ma miejsce wtedy, gdy poziom alkoholu we krwi kierowcy przekracza poziom 0.5 promila.
To przestępstwo. Jakie kary za to grożą po zmianach w prawie?
-> do 2 lat pozbawienia wolności.
-> minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów.
-> wpłata minimum 5000 zł na Fundusz Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej
-> grzywna – od 10 do 540 stawek dziennych (Sąd za stawkę dzienną uznaje kwotę od 10 do 2000 zł).

Być może niedługo zostanie wprowadzony projekt, zgodnie z którym w przypadku kierowcy, mającego we krwi powyżej 1.5 promila alkoholu, dokonywano by konfiskaty samochodu. Jeśli prowadzone przez nietrzeźwego auto nie należałoby do kierowcy, nietrzeźwy musiałby spłacić jego wartość na rzecz Skarbu Państwa.

254972278_7169084196450829_9030457876383669849_n

Dlatego właśnie warto mieć dobry alkomat

Liderem polskiego rynku alkomatów jest firma Promiler https://www.Promiler.pl z Poznania. Na zlecenie firmy Promiler produkowane są między innymi urządzenia Promiler iBlow, dostarczane dla polskiej Policji (słynne „żółte pałki”). Urządzenia Promiler cechuje wysoka precyzja działania (dzięki najwyższej jakości czujnikom), doskonała jakość wykonania, świetny wygląd i łatwość obsługi. Alkomaty są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów.
Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami takich marek, jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce.

Alkotester - strona główna

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się