Wiele osób obawia się jazdy z przyczepą, gdyż nie wiedza, co zrobić, gdy dojdzie do jakieś jej awarii. Okazuje się jednak, że jeśli tylko nie oszczędza się na częściach do przyczep samochodowych, nie psują się one zbyt często. Poza tym, mając również części zapasowe, można zawsze szybko i bez trudu zreperować przyczepę.

Solidne części do przyczep samochodowych

Bardzo ważne jest, aby wszelkie części montowane w przyczepach był wysokiej jakości. Ważne są bardzo koła, które musza być w stanie wytrzymać odpowiednią prędkość jazdy jak również obciążenie przyczepy. Warto zawsze sprawdzać dokładnie parametry przyczepy przed jej załadowaniem. Wiadomo wtedy jak wiele bagażu może się na niej znaleźć oraz jak szybko można z nią jechać.
Istotne jest na pewno również łączenie przyczepy z samochodem. Obecnie można wykonywać je na wiele różnych sposobów. Nigdy jednak, niezależnie od tego jaką metodę się wybierze, nie powinno się oszczędzać na częściach do przyczep samochodowych służących do ich łączenia z pojazdem. Nie ma bowiem nic gorszego jak poluzowane łączenie, stwarzające poważne zagrożenie na drodze.

 

Części do wymiany

Warto mieć na uwadze, że zakup jednego zestawu części nigdy nie jest wystarczający. Konieczne jest dysponowanie zapasowymi częściami do przyczep samochodowych. Ponadto, większość z nich warto zawsze mieć ze sobą w trakcie jazdy. Można przechowywać je w bagażniku, można również w przyczepie, o ile jest w niej na tyle miejsca.
Jeśli chodzi o same części, to przede wszystkim ważne są wszelkie elementy przydatne do łączenia przyczepy z autem. Jeśli bowiem dojdzie do jakieś awarii czy zepsucia łączenia, jeśli nie zostanie to naprawione, absolutnie nie da się dalej jechać. Nie można przecież ryzykować, że przyczepa odczepi się w czasie jazdy. Mogłoby to mieć bez wątpienia katastrofalne wręcz skutki.

 

Czy warto radzić sobie samemu?

Zawsze, kiedy dojdzie do awarii, warto zadać sobie pytanie, czy jest się w stanie profesjonalnie naprawić awarię. Jeśli posiada się takie umiejętności, aby poradzić sobie z problem, a na wyposażeniu ma się odpowiednie części do przyczep samochodowych, warto jak najszybciej wziąć się do pracy.
Jednak jeśli nie jest się pewnym swoich umiejętności, lepiej nie ryzykować. Jeśli nie wykona się naprawy poprawnie, może to mieć przykre konsekwencje. Po pierwsze, możliwe jest spowodowanie dodatkowych zniszczeń. Po drugie natomiast, jazda z wadliwą przyczepą jest po prostu bardzo niebezpieczna.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Unitrailer.

Samochód z przyczepą I Motorewia.pl I Źródło: Photo credit: gisele13 via Foter.com / CC BY-NC-ND

Samochód z przyczepą I Motorewia.pl I Źródło: Photo credit: gisele13 via Foter.com / CC BY-NC-ND

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW MOTOREWII

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z szeregiem redakcji i firm, między innymi z Motointegrator, Autofakty, Allegro.pl (dział poradniki) itd. Zawsze jestem otwarty na ciekawą współpracę. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl