Powyżej 0,2 promila w wydychanym powietrzu to poważne wykroczenie. Powyżej 0,5 promila to przestępstwo, karane w bardzo surowy sposób. I bardzo dobrze. W jaki sposób kierowca może sprawdzić stan trzeźwości? Jakie ma opcje, jeśli np. jest po imprezie i boi się wsiąść za kierownicę, bo nie wie, czy jest nieco powyżej 0,2 promila, czy jednak nieco poniżej?

Ryzykowanie w takim przypadku może się skończyć tragicznie. Poważne problemy z prawem, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy, utrata samochodu, spowodowanie wypadku.
Odpowiedzialny kierowca nigdy nie wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Promiler iBlow - najlepszy alkomat

Promiler iBlow – najlepszy alkomat

Jak kierowca może sprawdzić stan trzeźwości?

Kierowca zawsze może udać się do najbliższej jednostki Policji, aby poprosić o sprawdzenie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą policyjnego alkomatu.
Oczywiście, kierowca powinien udać się na komendę na pieszo. Gdyby okazało się, że jest jednak po spożyciu, a na posterunek pojechał autem, mógłby od razu dostać na miejscu mandat. A sami policjanci mieliby ubaw przez kilka miesięcy. Kto wie, może nawet lokalna prasa napisałaby krzykliwy artykuł: „Poszedł sprawdzić stan trzeźwości i dostał mandat oraz stracił prawo jazdy”.
Metoda niewygodna i niepraktyczna.

Kierowca może odpalić internet (w smartfonie albo na komputerze) i skorzystać z wirtualnego alkomatu. Tam będzie musiał opisać swoją osobę (budowa, wiek, wzrost), przypomnieć sobie listę wypitego alkoholu i czas, w jakim to robił. Następnie jeszcze trzeba podać informacje o tym, czy coś się jadło, czy nie. I na koniec, wirtualne oprogramowanie, na bazie algorytmu, poda jakiś tam wynik.
Dobre dla kogoś, kto się nudzi i chce sobie sprawdzić, jaki wynik osiągnie ktoś, kto wypił 40 piw.
Ogólnie, kabaret.

Pixabay, CC0, via Wikimedia Commons

Pixabay, CC0, via Wikimedia Commons

 

Kierowca może kupić alkomat jednorazowy, w sklepie albo na stacji benzynowej. To proste urządzenie, które jedynie ostrzega o tym, że poziom alkoholu w wydychanym powietrzu jest zbyt wysoki.
Jednak o jakiejkolwiek precyzji nie ma tu mowy. Jednak zawsze można sprawdzenia dokonać samodzielnie, bez proszenia się o pomoc. Trzeba jednak znaleźć czynną stację i wydać ok. 4 złote na jeden alkomat.
Przeczytaj: Jak działa alkomat jednorazowy?

 

Własny alkomat – to najlepsza opcja. Jeśli jeszcze będzie to alkomat elektrochemiczny, to już opcja super.
Mając własny alkomat, można dokonać sprawdzenia poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu w dowolnej chwili, 30 minut po spożyciu alkoholu. Można sprawdzić ilość alkoholi w wydychanym powietrzu u dowolnej ilości osób.
Jeśli mamy alkomat elektrochemiczny, precyzja pomiaru będzie bardzo duża.
W przypadku najlepszych urządzeń – porównywalna z alkomatami policyjnymi.

Co jest najlepsze? Już wiadomo.

Jak wybrać dobry alkomat dla kierowcy, który zawsze można nosić przy sobie?

Rekomendujemy zakup nowoczesnego alkomatu z czujnikiem elektrochemicznym. Taki alkomat cechuje się niezwykle wysoką precyzją działania, a do tego dochodzi prostota obsługi i czytelny ekran.
Radzimy, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania, czułość alkomatu, rodzaj czujnika, długość gwarancji, czytelność ekranu, łatwość wykonania pomiaru, a także to, czy firma sprzedająca alkomaty ma serwis i przedstawicielstwo w Polsce.

Alkomat elektrochemiczny GTX Spectrum test – https://www.motorewia.pl

Alkomat elektrochemiczny GTX Spectrum test – https://www.motorewia.pl

Najlepsze alkomaty w Polsce dostarcza PROMILER – dla kierowców i dla Policji

Jeśli szukasz dobrych alkomatów elektrochemicznych, sprzedawanych w dobrej cenie – odwiedź sklep internetowy firmy PROMILER. To polska firma, która projektuje alkomaty i zleca ich produkcję w największej na świecie firmie, która produkuje tego typu urządzenia. Mieści się ona w Korei Południowej. Urządzenia są bardzo dobrze wykonane – jakość widoczna jest zaraz po wyjęciu ich z opakowania. Czytelne ekrany, ergonomiczne kształty, tworzywa wysokiej jakości. Z alkomatów PROMILER korzysta polska Policja. Tak, słynne „żółte pałki” to urządzenia tej firmy.

Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.