Akumulator można zamówić przez Internet lub kupić go w niemal każdym hipermarkecie czy sklepie motoryzacyjnym. Czym w takim razie należy się kierować przy jego wyborze?

Poszukiwania sprawdzonego akumulatora powinniśmy zacząć od ustalenia jego parametrów, które znajdują się w instrukcji obsługi samochodu, czyli: rodzaju (kwasowy, żelowy, AGM), napięcia, pojemności, biegunowości itd. Kiedy już je znamy, możemy zdecydować się na markę, przy czym lepiej oczywiście wybierać znanych i sprawdzonych producentów, takich jak VARTA, Bosch, Exide.

Wśród sklepów stacjonarnych najlepszymi miejscami na zakup akumulatora wydają się profesjonalne sklepy i hurtownie części samochodowych. Baterie są w nich odpowiednio przechowywane i na bieżąco sprzedawane, w odróżnieniu od hipermarketów, w których po prostu zalegają na półkach.

Wiele osób wybierze zakup akumulatora przez Internet. W tym przypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na to, kto jest sprzedawcą oraz upewnić się, że nie jest to tzw. podróbka. Potwierdzeniem będzie przynajmniej 2-letnia gwarancja producenta. Prościej i bezpieczniej jednak dokonać zakupu przez profesjonalną platformę wyspecjalizowaną w dziedzinie akumulatorów jak np. BATTERY POINT.

Na koniec musimy zwrócić uwagę na to, ile waży akumulator i wybrać odpowiedni sposób dostawy. W końcu nie każdy chciałby nosić 14-kilogramową baterię po schodach. Wiele akumulatorów nie lubi także wstrząsów oraz przewracania, co zdarza się w przypadku przesyłek kurierskich. Dlatego najbezpieczniej jest zamówić akumulator z montażem w warsztacie, np. przez stronę batterypoint.pl. lub z odbiorem własnym w najbliższej filii Inter Cars.

Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży, co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:
Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się