Jak szybko pozbyć się samochodu? Wystawianie ogłoszenia na wielu portalach internetowych i cierpliwe czekanie na kupca to żmudne zadanie, które może nie przynieść oczekiwanych efektów. Jak błyskawicznie sprzedać auto w dobrej cenie? Najprostszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem jest oddanie auta do skupu.

Jak szybko pozbyć się samochodu? Wystawianie ogłoszenia na wielu portalach internetowych i cierpliwe czekanie na kupca to żmudne zadanie, które może nie przynieść oczekiwanych efektów. Jak błyskawicznie sprzedać auto w dobrej cenie? Najprostszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem jest oddanie auta do skupu.

Skup aut – co to jest skup samochodów?

Skup samochodów to prosta oraz szybka sprzedaż auta. Jest to profesjonalna firma, która zajmuje się złomowaniem i nabywaniem pojazdów od indywidualnych klientów lub firm. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze starym, nienadającym się do jazdy samochodem lub chcesz szybko pozbyć się pojazdu to wystarczy jeden telefon, aby pracownicy skupu aut od ręki odkupili je od Ciebie. W jaki sposób się to dzieje? Przedstawiciel firmy bezpłatnie dojeżdża do klienta i oszacowuje rozsądną wartość samochodu. Specjalista na podstawie analizy proponuje realną cenę, a po jej akceptacji i zakończonym procesie zakupu, odbiera pojazd własnym transportem od klienta.

carbuy3

 

Jaki samochód można sprzedać w skupie aut?

W skupie aut sprzedać można praktycznie każdy pojazd. Są jednak pewne czynniki, które decydują o tym, ile pieniędzy otrzymamy za sprzedaż auta. Skup aut Odkupieauto wymienia najważniejsze kryteria, od których zależy wycena pojazdu. Są to: marka, stan techniczny i wiek samochodu. Im starszy samochód, w gorszym stanie mechanicznym i wizualnym, tym mniejszej ceny możemy się spodziewać. Na wartość pojazdu wpływają także jego parametry techniczne i sprawność elementów wyposażenia.
Wielu klientów podczas poszukiwania idealnego samochodu zwraca dużą uwagę na jego wygląd, a dopiero w drugiej kolejności na stan techniczny. Odpryski lakieru, wgniecenia, zardzewiałe elementy karoserii, niezadbane wnętrze (np. podarte fotele, brudna tapicerka) – to wszystko sprawia, że samochód jest mniej atrakcyjny i trzeba będzie włożyć więcej pracy w jego renowację. Nie oznacza to jednak, że do skupu aut można oddawać tylko popularne modele w idealnym stanie technicznym. W skupie oddasz samochód powypadkowy, samochód używany, którego czeka kosztowna naprawa, samochód stary lub z dużym przebiegiem. Posiadacze aut dostawczych również mogą skorzystać z usług firm skupujących auta.

Dlaczego nie warto sprzedawać auta na własną rękę?

Istnieje wiele sposobów sprzedaży auta. Najpopularniejszym rozwiązaniem są ogłoszenia na portalach internetowych. Wtedy cały proces sprzedaży bierzemy na swoje barki. Sami przygotowujemy samochód do transakcji – naprawiamy go, robimy zdjęcia, które zachęcą potencjalnego klienta, ustalamy cenę, czekamy na telefon i bierzemy udział w spotkaniach. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, nie znamy się na mechanice lub nie mamy umiejętności negocjatorskich, to możemy nie otrzymać za samochód dobrej ceny. Trzeba pamiętać również o formalnej stronie sprzedaży aut – podpisaniu legalnej umowy, zgłoszeniu ubezpieczycielowi oraz urzędowi komunikacji faktu zbycia auta.

A może warto oddać samochód do komisu lub lombardu? Jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży to niewątpliwie lepszym rozwiązaniem jest profesjonalny skup samochodów. Tam otrzymamy gotówkę od razu po podpisaniu umowy, a cała transakcja może nam zająć niecałą godzinę. Autokomis działa na innej zasadzie, a otrzymanie pieniędzy nie jest tak błyskawiczne i proste. W autokomisie nie mamy pewności, że kupią nasz samochód, więc cała procedura transakcji trwa zdecydowanie dłużej. Ogromnym minusem jest to, że w komisie trzeba stawić się osobiście, aby uzyskać ofertę. Natomiast lombardy udzielają pożyczek pod zastaw i preferują raczej przedmioty takie jak biżuteria, AGD, antyki albo dzieła sztuki. Rzadko się słyszy o oddawaniu do lombardu samochodów (używanych lub nowych).
Samodzielna sprzedaż pojazdu obarczona jest ryzykiem i długim czasem oczekiwania na godną rozwagi ofertę. Skorzystanie z oferty firmy skupującej samochody to teraz prawdziwy trend. W odkupieauto.pl wystarczy jeden telefon, a ekspert za darmo przyjedzie wycenić Twój pojazd. Mamy siedzibę w Łodzi i Częstochowie, ale dojeżdżamy do klienta na terenie całej Polski. Interesuje nas skup aut używanych, osobowych, dostawczych, powypadkowych, uszkodzonych.

skup samochodów, źródło freepik.com

skup samochodów, źródło freepik.com


MENU

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ARTYKUŁY O PASJONUJĄCYM ŚWIECIE MOTORYZACJI

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – PORADNIKI MOTORYZACYJNE O TYM, JAK SOBIE RADZIC Z KŁOPOTLIWYMI PODZESPOŁAMI I JAK SERWISOWAĆ NASZE SAMOCHODY

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – BRUTALNA PRAWDA O ELEKTRYCZNYCH WYNALAZKACH

FELIETONY MOTORYZACYJNE, HUMOR I CIEKAWOSTKI – CZYLI LEKKO I PRZYJEMNIE O NASZYCH AUTACH I NIE TYLKO

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTORYZACJA I POLITYKA – BEZ OGRÓDEK O TYM, JAK POLITYKA WPŁYWA NA ROZWÓJ WSPÓŁCZESNEJ MOTORYZACJI

MOTORYZACJA I WOJSKO

REWIA MOTORYZACYJNYCH GWIAZD – TESTY SAMOCHODOW OSOBOWYCH

SAMOCHODY ŚWIATA – CO CIEKAWEGO PRODUKUJA W INNYCH KRAJACH, O CZYM NIE MÓWI SIĘ W POLSCE?

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author