Ze względu na wyższy koszt felgi aluminiowe są rzadziej wybierane przez kierowców, którym zależy na oszczędnościach w eksploatacji swojego samochodu. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie alufelgi często można dostać w wielu promocjach i zapłacić za nie cenę porównywalną do stalówek. Jakie są główne zalety i wady felg aluminiowych?

Sportowy wygląd auta

Jednym z największych atutów felg aluminiowych jest ich wygląd. W porównaniu do felg stalowych wyglądają bardzo lekko, elegancko, a także mają ten sportowy pazur. Dzięki temu samochód może prezentować się jeszcze lepiej.

Sklepy oferujące felgi aluminiowe – https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy modeli w wielu kolorach i wzorach do wyboru. Można zatem indywidualnie dopasować je do pojazdu oraz do swojego gustu, aby efekt był unikatowy.

Photo by Jordan LAB on Foter.com

Photo by Jordan LAB on Foter.com

Felgi aluminiowe nie tylko na lato

Często można spotkać się z przekonaniem, że felgi aluminiowe są przeznaczone tylko na okres letni. Jednak, jak przekonują eksperci w dziedzinie motoryzacji, tego typu felgi samochodowe mogą być używane praktycznie przez cały rok.

Zimą dobrej jakości felgi aluminiowe także mogą wytrzymać niskie temperatury, wilgoć oraz chemikalia, w tym sól drogową. Oczywiście, po sezonie zimowym będą wtedy wymagały dokładnego oczyszczenia z osadzonych na nich zabrudzeń. Dzięki temu można nie tylko poprawić ich wygląd, lecz też wydłużyć trwałość.

Skuteczniejsze działanie hamulców

W porównaniu do felg stalowych felgi aluminiowe mogą zapewnić skuteczniejsze działanie układu hamulcowego. Dzięki temu, że nie są one aż tak zabudowane jak stalówki, skuteczniej doprowadzają chłodne powietrze do hamulców, a dzięki temu zapobiegają ich przegrzewaniu, które może powodować problemy z pracą klocków i tarcz hamulcowych.

Przystępne ceny

Za felgi aluminiowe trzeba zapłacić zasadniczo więcej niż za felgi stalowe, ale warto wskazać, że różnice cenowe nie są obecnie aż tak znaczne jak w przeszłości. Wobec tego sportowo wyglądające felgi aluminiowe można kupić naprawdę w przystępnych cenach, a jeżeli trafi się na promocję, wtedy koszt może być jeszcze niższy niż w przypadku felg stalowych.

Trudności w naprawie

Główną wadą związaną z używaniem felg aluminiowych jest fakt, że wtedy, gdy ulegają one znacznemu uszkodzeniu, tak naprawdę nie nadają się już do naprawy. Gdy zatem felga jest pęknięta, rozszarpana po kolizji czy wypadku drogowym, w takiej sytuacji nie można używać jej już ponownie i konieczne jest zakupienie nowej. Jest to zatem największy minus alufelg w porównaniu z felgami ze stali.

 

Photo by Jordan LAB on Foter.com

Photo by Jordan LAB on Foter.com

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się