Ostatnimi czasy bardzo popularną formą finansowania inwestycji do firmy jest zakup ciągnika siodłowego. Jego wszechstronność w zastosowaniu sprawia, że ciągnik siodłowy jest niezwykle przydatnym pojazdem nie tylko dla firm logistycznych. Czym charakteryzuje się ten segment pojazdów oraz jaki sposób jego sfinansowania będzie najkorzystniejszy?

W jaki sposób finansować ciągniki siodłowe? Leasing czy kredyt?


Obecnie na polskim rynku istnieją dwa sposoby sfinansowania ciągnika siodłowego. Pierwszym i najpopularniejszym z nich jest oczywiście leasing. Dlaczego większość Polaków sięga po taką metodę wsparcia gotówkowego, rezygnując z tradycyjnego kredytu? Przede wszystkim ze względu na zdecydowanie prostsze procedury ubiegania się o finansowanie. Leasing ciągnika siodłowego, w przeciwieństwie do kredytu, nie wymaga od nas zdolności kredytowej. Wchodząc na stronę https://klf24.pl/oferta-pojazdow/ciagniki-siodlowe,możemy otrzymać ciągnik siodłowy w leasing nawet kilkanaście godzin po założeniu działalności gospodarczej. Dodatkowo przeciw tradycyjnemu kredytowi bankowemu przemawiają kwestie podatkowe. Leasing pomaga obniżyć wysokość płaconych podatków.

Leasing ciągników siodłowych to także możliwość nabycia przedmiotu umowy bez konieczności otrzymywania go na stałe. Taka forma finansowania pojazdów pozwala na pozostawienie obowiązku amortyzacji ciągnika po stronie leasingodawcy.

 

Korzyści płynące z kupna ciągnika siodłowego?


Ciągnik siodłowy w leasing do niedawna kojarzył się wyłącznie z firmami świadczącymi usługi logistyczne. To właśnie do tego typu przedsiębiorstw najczęściej wykorzystuje się ciągniki siodłowe. O korzyściach płynących z tego segmentu pojazdów przekonali się również właściciele firm budowlanych oraz przede wszystkim rolnicy. Przewożenie niezbędnych materiałów lub plonów na długie dystanse do klientów za pomocą ciągników siodłowych jest bardzo wygodne. Do kabiny możemy przymocować praktycznie każdy rodzaj naczepy, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania. Dla rolników szczególnie ważna jest możliwość instalacji naczepy z regulowaną temperaturą, dzięki której mogą dowozić do klientów produkty w niemalże idealnym stanie. Dlaczego jeszcze warto leasingować ciągniki?

Photo on Foter.com

Photo on Foter.com

Ciągnik siodłowy w leasingu


Przede wszystkim ze względu na indywidualne podejście do leasingobiorcy. Takim mogą pochwalić się nieliczne grupy, jednak każda z nich powinna być zainteresowana finansowaniem ciągnika siodłowego. Możliwość dopasowania raty pod sezonowość dochodów, leasing z zerowym wkładem własnym lub podpisanie umowy we własnym domu to tylko kilka z wielu przywilejów, jakie otrzymują od leasingodawcy między innymi rolnicy. Tego typu udogodnienia dostępne są również dla właścicieli firm budowlanych, a zdecydowana większość leasingodawców decyduje się na indywidualne podejście również do przedsiębiorców zajmujących się logistyką. Im udostępniana jest między innymi kilometrówka, czyli możliwość płacenia raty dopasowanej do przejechanego dystansu.

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się