Organizując imprezę z grillem (albo jakąkolwiek inne spotkanie towarzyskie, rodzinne czy świąteczne) warto pamiętać nie tylko o dobrym jedzeniu, napojach i zabawie. Trzeba również pomyśleć o bezpieczeństwie uczestników. Alkomat może uratować zdrowie, życie i uchronić przed wieloma, niepotrzebnymi wydatkami.

Imprezy przy grillu niemal zawsze wiążą się ze spożyciem alkoholu. Spożywanie alkoholu w niewielkich ilościach sprawia, że ludzie są bardziej otwarci, weseli i skłonni do wspólnej zabawy. Nie trzeba wiele, aby przekroczyć granicę bezpieczeństwa.

Polskie prawo zabrania wsiadania za kierownicę osobom, które mają 0,2 promila alkoholu we krwi. Kierowca, który zostanie złapany przez Policję, zostanie bardzo surowo ukarany.

Przeczytaj: Kary za jazdę po pijanemu 2022: wysokie i dotkliwe

Każdy człowiek jest inny. Ludzie różnią się od siebie budową, mają inny metabolizm i inny stopień odporności na alkohol. Jeden człowiek może czuć, że jest pijany po wypiciu jednego mocnego piwa, albo dwóch kieliszków wódki. Inny może wypić kilka butelek piwa i nadal nad sobą panować. Tak zazwyczaj zachowują się osoby, które spożywają regularnie alkohol i kilka piw nie robi na nich większego wrażenia. Taka osoba może wsiąść za kierownicę, albowiem uważa, że jest trzeźwa. Nie widzi podwójnie, nie plącze się jej język, potrafi utrzymać równowagę. Alkomat może takiej osobie i jej pasażerom uratować życie. Alkomat może uratować życie innym osobom, które pijany kierowca mógłby zabić albo zranić. Alkomat może uchronić przed wielkimi stratami finansowymi, na skutek zniszczenia samochodu i konieczności płacenia wysokich mandatów.

Wystarczy jeden pomiar, który trwa 20 sekund, aby uświadomić kierowcy, że nie może wsiąść za kierownicę. To może być ostatnia szansa na ratunek.

O czym warto pamiętać? Nowoczesne alkomaty elektrochemiczne są bardzo wygodne w użyciu. Ale trzeba pamiętać o tym, że pomiaru dokonuje się 30 minut po spożyciu alkoholu. Dokonywanie pomiaru zaraz po spożyciu alkoholu doprowadzi do uszkodzenia czujnika urządzenia.

Shabicht, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Shabicht, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Nadmierne spożycie alkoholu na imprezach grillowych

Nadmierne spożycie alkoholu wiąże się z szeregiem skutków ubocznych dla zdrowia. Wiele osób może to ciężko odchorować.
Ludzie, którzy spożyli zbyt wiele alkoholu, zachowują się głośno, mogą mieć skłonność do agresji i potrzeby rywalizacji z innymi. Czym taka rywalizacja może się skończyć, nietrudno się domyślić. Jednym ze skutków ubocznych spożycia zbyt dużej ilości alkoholu jest zaburzona ocena sytuacji. To jeden z powodów, dla których ludzie pijani robią rzeczy, których nie zrobiliby, będąc trzeźwymi. Osoby po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu są bardziej skłonne do zdrad.
Nadmierna ilość alkoholu zaburza realną ocenę sytuacji, spowalnia szybkość reakcji i osłabia albo upośledza koordynację ruchową. Osłabia się także czujność i uważność.
To dlatego osoba po nadmiernym spożyciu alkoholu nie powinna wsiadać za kierownicę, prowadzić motocykla czy roweru. Nadużycie alkoholu sprawia, że człowiek na skutek utraty realnej możliwości oceny sytuacji, może wpaść pod samochód, pod pociąg.

To dlatego warto mieć alkomat na imprezach wszelakiego typu. I uświadomić danej osobie, dlaczego powinna wrócić do domu taksówką.

255218753_7169085663117349_3719913447172138443_n 254437968_7169079936451255_2967838859634409731_n

Nowoczesny alkomat może uratować życie. Pomiar trwa 20 sekund

Nowoczesny alkomat elektrochemiczny to urządzenie mniejsze od smartfonu. Najlepsze urządzenia obsługuje się jednym przyciskiem – poradzi sobie każdy, bez względu na wiek. Jak wybrać dobry alkomat? Warto kupować urządzenia z firm, które dostarczają je najbardziej wymagającym użytkownikom, takim jak Policja.

Liderem polskiego rynku alkomatów jest firma PROMILER https://www.Promiler.pl z Poznania. Na zlecenie firmy PROMILER produkowane są między innymi urządzenia PROMILER iBLOW, dostarczane dla polskiej Policji (słynne „żółte pałki”). Urządzenia PROMILER cechuje wysoka precyzja działania (dzięki najwyższej jakości czujnikom), doskonała jakość wykonania, świetny wygląd i łatwość obsługi. Alkomaty są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów. Żółte pałki umożliwiają skuteczną walkę z piratami drogowymi.

PROMILER oferuje także świetne alkomaty dla typowego kierowcy. Wiele z nich zostało przez nas przetestowanych. Nowoczesny alkomat pozwala sprawdzić, czy kierowca może wsiąść za kierownicę, czy powinien zrezygnować z jazdy. Urządzenia PROMILER są precyzyjne, łatwe w obsłudze i świetnie wykonane.Prosimy pamiętać o tym, aby nie dokonywać pomiaru poziomu alkoholu we krwi zaraz po wypiciu alkoholu. To może spowodować uszkodzenie alkomatu. Pomiar należy przeprowadzić minimum 30 minut po spożyciu alkoholu.
Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami takich marek, jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Firma Promiler zapewnia najlepsze ceny, serwis i kalibrację urządzeń.

Alkotester - strona główna

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się