Większość kierowców kocha swój samochód nad życie. Czasami nawet bardziej, niż własną żonę, czego oczywiście nie pochwalamy. Jak zatem zabezpieczyć ten ukochany, wychuchany, nasmarowany, wywoskowany skarb na czterech kołach przed uszkodzeniem, zniszczeniem albo kradzieżą? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia AC czyli Auto – Casco.

Wykupione AC sprawia, że kierowca ma spokojną głowę. Tym bardziej, że kradzież samochodu zabiera sprawnemu złodziejowi zaledwie kilka minut czasu. Kilkanaście sekund zajmie komuś uszkodzenie naszego auta na ciasnym parkingu w centrum miasta, rozejrzenie się wokół siebie i ucieczka.

Dlatego warto posiadać AC, choć jest to polisa dobrowolna. Dzięki temu, w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych można otrzymać świadczenie od firmy ubezpieczeniowej.

Dla wielu osób problem może stanowić cena ubezpieczenia. Jeśli wybierając ubezpieczenie AC, kalkulator prezentuje stawki polisy nie do zaakceptowania, nie trzeba rezygnować z polisy. Wystarczy poznać sposoby, dzięki którym można zredukować jej koszty. W czasach, gdy na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, w tym wiele typu direct, a walka o klienta jest ostra, kierowca może znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie, stosując się do pięciu prostych zasad.

link

Co radzą specjaliści z firm ubezpieczeniowych?

1. Zakup AC przez Internet

Chcąc obniżyć koszty polisy autocasco, wystarczy wypełnić formularz online. Decydując się na podpisanie umowy przez Internet, można otrzymać dodatkowe bonusy w postaci kilkuprocentowej zniżki.

2. Zniżki przeniesione z OC

Jeżeli wybierając ubezpieczenie AC, kalkulator wskazał stawkę nie do zaakceptowania, wystarczy poszukać firmy ubezpieczeniowej akceptującej zniżki przeniesione z OC. Jest to świetne rozwiązanie dla tych kierowców, którzy do tej pory opłacali wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie, a autocasco wykupują pierwszy raz.

3. Ubezpieczenie kolejnego samochodu

W przypadku, gdy rodzina posiada dwa pojazdy, warto na początku zapoznać się z propozycją firmy, w której pierwszy samochód jest już ubezpieczony. Bardzo często można w ten sposób wynegocjować atrakcyjne zniżki.

4. Zakup pakietu dealerskiego (tylko dla nowych aut)

Kupując nowy samochód, warto zapytać o ofertę ubezpieczenia w salonie. Korzystając z pakietów dealerskich, można bowiem wiele zaoszczędzić.

Pakiet dealerski jest kompleksowym pakietem ubezpieczeń (OC, AC, NNW, Assistance), który oferowany jest przez producentów samochodowych w porozumieniu z konkretnymi zakładami ubezpieczeniowymi. Dzięki takiej współpracy, ubezpieczenia dostępne są w atrakcyjnych ofertach.

5. Płatność za polisę kartą kredytową

Jeśli chcesz skorzystać z niższej stawki na AC, pomyśl o płatności kartą kredytową. Dodatkowe rabaty oferuje kilku ubezpieczycieli, np. w Link4 kierowcy mogą otrzymać nawet 4% dodatkowej zniżki (niezależnej od innych przyznawanych zniżek). Warto jednak wcześniej dokładnie zapoznać się z warunkami, ponieważ w wielu przypadkach zniżki będą dotyczyć np. płatności dokonywanych przez telefon.

A może mini AC?

To ciekawe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy chcą się zabezpieczyć tylko przed kradzieżą samochodu. Jest to ubezpieczenie autocasco dostępne w nieco okrojonej wersji. Najczęściej obejmuje ubezpieczenie w razie kradzieży oraz szkody całkowitej. Wielu ubezpieczycieli oferuje jednak wiele wariantów, które można dostosować według własnych potrzeb i możliwości finansowych.

insurance

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW MOTOREWII

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

Portal Motoryzacyjny Motorewia serdecznie zaprasza!

Photo credit: Asim Saeed (Misa Khan) / Foter / CC BY

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z szeregiem redakcji i firm, między innymi z Motointegrator, Autofakty, Allegro.pl (dział poradniki) itd. Zawsze jestem otwarty na ciekawą współpracę. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl