Rankingi sprzedaży nie kłamią – Polacy pokochali samochody z napędem hybrydowym! Hybrydy górą, spadek sprzedaży diesli! Przed sklepami powstają ładowarki dla aut elektrycznych. To wszystko pozwala wysnuć prosty wniosek – Polacy pokochali elektromobilność! Dieslom, benzyniakom, zagazowanym 20-letnim trupom na kołach mówimy zdecydowanie NIE!

Sprzedaż samochodów w 2024 roku – najlepiej sprzedają się hybrydy

Przeciętny dziennikarz chwyta za dane i doznaje olśnienia – dane mówią wyraźnie, że Polacy kupują coraz więcej aut hybrydowych! Dane mówią też, że Polacy kupują coraz mniej diesli!
Toż to prawdziwa rewolucja! Zaraz wysmażymy tekst! Gotowe! Lead, wnioski oparte o zebrane dane z rynku, jeszcze wypowiedź jakiegoś „eksperta”, najlepiej ze stowarzyszenia paliw niekopalnych – i już mamy tekst na pierwszą stronę!
I jeszcze jeden. Liczba ładowarek do samochodów elektrycznych stale rośnie! Biedronka inwestuje w ładowarki do samochodów elektrycznych! Lidl inwestuje w ładowarki do samochodów elektrycznych! Intermarche inwestuje w ładowarki do samochodów elektrycznych! Dino inwestuje w stacje paliw… Tfu! Do tego jeszcze polski sklep. Ale tamte inwestują w elektromobilność. I znów – lead: sieci handlowe wspierają elektromobilność w Polsce! Elektryczna rewolucja się rozpędza!
I jeszcze opinia eksperta ze stowarzyszenia o ciekawej nazwie – i już mamy wysmażony kolejny tekst. Można nawet powiedzieć „opiniotwórczy”.

Dlaczego tak się dzieje, że najlepiej sprzedają się hybrydy, a diesle już nie? Dlaczego rośnie liczba ładowarek do elektryków?

Dlaczego w Polsce najlepiej sprzedają się samochody z napędem hybrydowym, w tym hybrydy PHEV, a diesle sprzedają się coraz gorzej?
Przecież wystarczy spojrzeć na oferty poszczególnych producentów samochodów. Przepisy Unii Europejskiej WYMUSIŁY na producentach aut stosowanie napędów hybrydowych, już nie tylko takich jak miękka hybryda
(które notabene są mało efektywne), ale takich rozwiązań jak hybryda PHEV (czyli z baterią ładowaną z gniazdka, mogąca przejechać powyżej 20 km na napędzie elektrycznym). To przepisy dotyczące emisji spalin WYMUSIŁY na producentach aut stopniowe zaprzestanie produkcji diesli.
Będzie jeszcze gorzej, bo przecież przed nami zakaz sprzedaży samochodów spalinowych, który będzie obowiązywał od 2035 roku.
Do tego czasu większość producentów samochodów w Europie całkowicie wyhamuje produkcję aut spalinowych, benzyniaków, diesli i hybryd. W salonach będą już tylko samochody elektryczne.
I wtedy pismak będzie mógł wysmażyć kolejny, opiniotwórczy, eksperci test: Polacy pokochali samochody elektryczne! Diesle już się w Polsce nie sprzedają!
A dlaczego w Polsce powstaje coraz więcej ładowarek do aut elektrycznych? Czy to sieci handlowe, same z siebie, wyczuły trend elektromobilności? A może ich menedżerowie przeczytali opiniotwórcze artykuły w sieci lub w prasie, z wypowiedziami specjalistów z ładnie nazywających się stowarzyszeń i postanowili inwestować w ładowarki?
Też nie. Otóż moi drodzy, właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych i sieci handlowych przepisy zmuszają do budowy takich właśnie ładowarek…

Jak zatrzymać to wariactwo? Jeszcze można

Jeśli w czerwcu tego roku zagłosujemy właściwie, to znaczy nie na Lewicę, Trzecią Drogę i PO (w przypadku naszego kraju) to być może jeszcze powstrzymamy to szaleństwo, a nowe władze UE wyrzucą cały Zielony Ład do kosza.

Jeśli nie, to…
Starym gratom, trującym powietrze spalinami, brudnym hutom, kopalniom i innym cuchnącym zakładom przemysłowych, świniom i krowom, pierdzącym cieplarnianym metanem, nowoczesne osoby polskie, będące częścią europejskiej rodziny, mówią zdecydowanie NIE.

Polacy pokochali samochody elektryczne - rośnie liczba ładowarek

Generated by AI

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się