Opony z białymi napisami stanowiły element wyposażenia samochodów terenowych, a także aut sportowych, biorących udział w niektórych wyścigach. Wiele osób marzy o takim ogumieniu, ale opony z białymi napisami ciężko kupić, a jeśli już się uda, to są bardzo drogie. Ale od czego mamy Chińskich Braci i rewelacyjne produkty, które wychodzą spod ich rąk. W dodatku, produkty w bardzo niskich cenach!

Chińscy Bracia rozwiązali już niejeden problem. I teraz również przybyli z pomocą!
Już nie musisz przeglądać ofert sklepów internetowych, już nie musisz szukać opon z białymi napisami na całym świecie. Nie musisz wydawać 300, 400, 500 czy więcej złotych na zakup jednej opony z białymi napisami! Wystarczą Ci 3 złote! Tak! 3 złote! I odrobina cierpliwości, nim listonosz wrzuci malutkie, foliowe zawiniątko do Twojej skrzynki pocztowej.

A cóż to za rozwiązanie? Czy to specjalne litery samoprzylepne? Nie! To marker, specjalny market z farbą do malowania liter na oponach. Brzmi niewiarygodnie? A jednak – działa! Znaczy… według producentów działa. I według sprzedawców działa. A według użytkowników? Cóż, no, powiedzmy…

Białe napisy na oponach - http://www.motorewia.pl Michał Lisiak

Białe napisy na oponach – http://www.motorewia.pl Michał Lisiak

 

Opony z białymi napisami wyglądają fajnie w przypadku aut terenowych. Prawdziwie terenowych. Albo starych ale jarych pickupów. Fajnie z takim gumowym obuwiem wygląda Łada Niwa, stary Nissan Patrol, stare Mitsubishi L200, Nissan KingCab, Nissan Navara, Toyota Hilux, jakieś stare, terenowe Daihatsu, trzymające się jeszcze cudem w całości, w jednym kawałku.
Ale już papranie farbą opon do crosovera, SUV, albo stuningowanego Audi A3, z brewkami nad reflektorami i chromowymi nakładkami na klameczki, można określić jednym słowem – dramat.

Marker do opon – opony z napisami za 3 złote polskie!

Chińskie, tanie produkty mają to do siebie, że są zazwyczaj bardzo dalekie od precyzji. Tak jest i w tym przypadku.
Pierwsza sprawa to końcówka. Jest dobra do oznaczania cegieł na budowie, a nie do malowania czegokolwiek. Zero w tym jakiejkolwiek precyzji. Końcówka jest sztywna, przez co nie ma mowy o rozprowadzaniu farby. Taki sam efekt można osiągnąć, jak weźmie się do ręki zapałkę albo kawałek gałęzi.

Białe napisy na oponach - http://www.motorewia.pl Michał Lisiak

Białe napisy na oponach – http://www.motorewia.pl Michał Lisiak


Druga sprawa to sposób dystrybucji farby. Jak się nie naciśnie mocno, to nie leci wcale. Jak się naciśnie mocno, to się leje, jakby w mazaku była jedna, wielka dziura. I ścieka.

Białe litery na oponach - http://www.motorewia.pl Michał Lisiak

Białe litery na oponach – http://www.motorewia.pl Michał Lisiak

 

Jeśli ktoś zdecyduje się na samobójczy krok i zechce naprawdę z czegoś takiego skorzystać, to po pierwsze musi pamiętać o zdjęciu koła. Malowanie w pozycji poziomej skończy się pozalewaniem opony farbą.
Po drugie, oponę trzeba umyć, wysuszyć, a miejsca, które mają być umalowane, potraktować odtłuszczaczem, który jest bezpieczny dla gumy. Po osuszeniu, można malować. Znaczy, w przypadku tego mazaka to nie jest malowanie, tylko mazanie, które można przyrównać do dzieł sztuki, tworzonych przez czterolatka na kartce papieru.

 

Białe litery na oponach http://www.motorewia.pl

Białe litery na oponach http://www.motorewia.pl

MENU

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ARTYKUŁY O PASJONUJĄCYM ŚWIECIE MOTORYZACJI

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – PORADNIKI MOTORYZACYJNE O TYM, JAK SOBIE RADZIC Z KŁOPOTLIWYMI PODZESPOŁAMI I JAK SERWISOWAĆ NASZE SAMOCHODY

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – BRUTALNA PRAWDA O ELEKTRYCZNYCH WYNALAZKACH

FELIETONY MOTORYZACYJNE, HUMOR I CIEKAWOSTKI – CZYLI LEKKO I PRZYJEMNIE O NASZYCH AUTACH I NIE TYLKO

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTORYZACJA I POLITYKA – BEZ OGRÓDEK O TYM, JAK POLITYKA WPŁYWA NA ROZWÓJ WSPÓŁCZESNEJ MOTORYZACJI

MOTORYZACJA I WOJSKO

REWIA MOTORYZACYJNYCH GWIAZD – TESTY SAMOCHODOW OSOBOWYCH

SAMOCHODY ŚWIATA – CO CIEKAWEGO PRODUKUJA W INNYCH KRAJACH, O CZYM NIE MÓWI SIĘ W POLSCE?

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

 

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z szeregiem redakcji i firm, między innymi z Motointegrator, Autofakty, Allegro.pl (dział poradniki) itd. Zawsze jestem otwarty na ciekawą współpracę. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl