Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie AC? Kierowco – skorzystaj z nowego kalkulatora cen ubezpieczeń Porowneo.pl!

Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do corocznego opłacania polisy ubezpieczeniowej OC (czyli tak zwanego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej). Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy samochód, nawet ten, który nie jest użytkowany i np. stoi przez parę miesięcy w garażu.
Ubezpieczeniem OC objęte są wszystkie pojazdy mechaniczne – nie tylko samochody, ciężarówki i autobusy, ale również motocykle, motorowery, skutery, ciągniki rolnicze a także przyczepy kempingowe i małe przyczepki samochodowe.

Nikt nie lubi być obciążanym dodatkowymi kosztami, a ubezpieczenie OC zwiększa koszt użytkowania samochodu. Jednak trzeba również przyznać, że ubezpieczenie OC zdecydowanie zwiększa komfort wszystkich użytkowników samochodów. Dlaczego? W razie spowodowania wypadku, ubezpieczyciel sprawcy pokrywa koszty naprawy samochodu, a także ewentualne koszty leczenia osób, które odniosły obrażenia.

Wystarczy sobie wyobrazić, jak wielkie koszty trzeba by ponieść w razie spowodowania kolizji, w której uszkodzeniu uległ wartościowy samochód. Warto pamiętać o tym, że samo wykupienie ubezpieczenia OC to nie wszystko. Są bowiem sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów kolizji albo wypadku.
I zrobi to, gdy:
-> Osoba prowadząca pojazd była pod wpływem alkoholu albo środków odurzających;
-> Auto nie miało aktualnego badania technicznego;
-> Do wypadku doszło na terenie kraju, gdzie ochrona ze strony danego ubezpieczyciela nie obowiązywała (informacje zawsze znajdują się w OWU).

insurance1

 

Ubezpieczenie AC – najlepsze zabezpieczenie auta

Ubezpieczenie AC to zdecydowanie, najlepszy sposób ochrony samochodu przed kradzieżą. Złodzieje potrafią obejść każdy system, a wiele nowych i bardzo wartościowych aut są w stanie ukraść bez większych problemów. Zwłaszcza tych, wyposażanych w dostęp bezkluczykowy – wystarczy przechwycenie sygnału pomiędzy kluczykiem a nadajnikiem.Lokalizator GPS można zagłuszyć.
Ubezpieczenie AC chroni także w razie uszkodzeń pojazdu, np. przez innych użytkowników dróg, przez wichurę, grad i wiele innych. Tu znów musimy wczytać się w OWU. I pamiętać o tym, że w razie zniszczenia auta, ubezpieczyciel dokładnie sprawdzi, co było tego powodem. Jeśli np. pojazd spłonął, ubezpieczyciel z pewnością sprawdzi, czy w aucie nie było żadnych przeróbek, np. instalacji elektrycznej albo montażu urządzeń, które nie miały homologacji (np. chińskich stacji multimedialnych, montowanych zamiast standardowego audio lub pseudoksenonów HID).

Źródło Freepik.com

Źródło Freepik.com

 

Jak zaoszczędzić przy zakupie ubezpieczenia OC? Ubezpieczenia direct!

Ubezpieczenia direct to ubezpieczenia oferowane do sprzedaży przez Internet. Ubezpieczający sam sprawdza oferty firm ubezpieczeniowych, samodzielnie wprowadzając dane swojego pojazdu. Na koniec, zawsze otrzymuje cenę. Ubezpieczenie kupuje się przez Internet. Ubezpieczyciel może przysyłać potwierdzenie zakupu ubezpieczenia pocztą, albo tylko online.
Ubezpieczenia direct to bardzo ciekawe rozwiązanie. Dzięki niemu można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Kto ma jednak czas i nerwy na to, aby odwiedzać stronę każdego ubezpieczyciela, które oferuje ubezpieczenia direct i tam mozolnie prowadzić kalkulacje od nowa? Dlatego też powstały porównywarki ubezpieczeń.

Porowneo.pl – porównywarka ubezpieczeń samochodowych

Jedną z nich jest Porowneo.pl – porównywarka ubezpieczeń samochodowych (i nie tylko samochodowych). Można tu wygodnie sprawdzić ofertę ubezpieczeniową z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych – dane auta wpisuje się tylko raz.

Można wygodnie wybrać najtańszą, albo najlepszą ofertę, bo oferty mogą różnić się zakresem oferowanych usług. Np. najtańsza może nie zawierać oferty pomocy drogowej w razie wypadku lub kolizji, albo ta pomoc może być ograniczona do 100 km.
Porówneo.pl pozwala też na wygodny zakup ubezpieczeń, bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Dlaczego warto porównywać ubezpieczenia? Bo pomiędzy wieloma ofertami istnieją duże różnice cenowe, a także zakresy oferowanych usług. Porównywarka pozwala szybko i wygodnie wybrać to, co najlepsze dla danej osoby.

Źródło Porowneo.pl

Źródło Porowneo.pl

 

Wprowadzanie danych do porównania trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Można, ale nie trzeba podawać numeru PESEL, numeru rejestracyjnego auta, a także swojego imienia i nazwiska.
Postanowiliśmy ubezpieczyć Alfę Romeo 159 z 2011 roku, z centrum Polski, kupując jej OC. Najtańsza oferta ubezpieczenia wyniosła 1150zł, a najdroższa 2082 zł. To najlepiej pokazuje, dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń przy wyborze ubezpieczenia OC i AC.
Zatem, zanim wybierzesz OC, zajrzyj na https://porowneo.pl i sprawdź, o ile Twoje OC i AC mogą być tańsze.

MENU

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

CHCESZ SKOMENTOWAĆ NASZ ARTYKUŁ? NAPISAĆ SZCZERZE, CO O NIM MYŚLISZ?

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się