Rząd postanowił bardziej zdecydowanie walczyć z kierowcami, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Zapowiadane jest wprowadzenie jednej z najbardziej rygorystycznych metod. A jest nią konfiskata auta za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeśli zatem jesteś kierowcą, spożywasz czasami alkohol i nie chcesz stracić auta – kup alkomat i przestrzegaj przepisów.

Kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu, można podzielić na dwie grupy.
Pierwsza grupa to osoby, które za nic mają przepisy ruchu drogowego i bezpieczeństwo. Wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu z premedytacją. Dla takich osób nie ma ratunku i tylko Policja może ich usunąć z dróg, w trakcie kontroli drogowych.
Druga grupa to kierowcy, którym może zdarzyć się prowadzenie auta po spożyciu alkoholu na skutek wielu rzeczy. Najczęściej własnej nieświadomości (pewności, że wypili zbyt mało, aby osiągnąć poziom karalności), wpływu otoczenia, albo innych czynników (jest blisko, pojedziesz bocznymi drogami, nic się nie stanie). W tym przypadku po prostu warto mieć alkomat. I sprawdzić na nim, czy faktycznie, ilość spożytego alkoholu jest tak mała, że można jechać, czy jednak lepiej zrezygnować. Jeśli nie jesteś abstynentem i jesteś kierowcą – powinieneś/powinnaś mieć alkomat.

Konfistata samochodu za jazdę pod wpływem alkoholu – już niedługo

Walka z pijanymi kierowcami przybiera coraz bardziej drastyczne formy. Teraz trwają przygotowania do wprowadzenia na pole walki z pijanymi kierowcami broni atomowej. To konfiskata auta za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zapowiadana zmiana w przepisach ma wyglądać następująco: jeśli zatrzymamy kierowca będzie miał we krwi nie mniej, niż 1,5 promila alkoholu, jego samochód zostanie zajęty przez Policję na okres do 7 dni.
Co będzie dalej? Prokurator orzeknie zabezpieczenie auta. Sąd orzeknie z kolei przepadek zatrzymanego pojazdu.

Ważna rzecz: w przypadku recydywistów (a zatem osób, które zostały już wcześniej złapane za jazdę po spożyciu alkoholu) wystarczy, że kierowca będzie miał powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi.

Jeśli kierowca, mający we krwi powyżej 0,5 promila, spowoduje wypadek – także straci samochód.

Jeśli auto nie jest własnością kierowcy, tylko jest leasingowane albo kredytowane – sąd orzeknie przepadek wartości auta sprzed wypadku. W przypadku pojazdu na współwłasność – przepadnie połowa wartości auta.

Oczywiście, utrata samochodu to nie jedyny problem. Na pijanego sprawcę wypadku czekają dodatkowe „atrakcje” – kara więzienia (minimum 3 lata) i wysokie grzywny.

Polska Zielona Sieć, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Polska Zielona Sieć, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Pół promila we krwi – wystarczy niewiele

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Jednak w większości przypadków wystarczą 2 – 3 piwa, aby średniej budowy mężczyzna przekroczył poziom 0,5 promila alkoholu we krwi.

Lato to czas wielu imprez ze znajomymi czy też typowo rodzinnych spotkań przy grillu. Większość osób nie może obejść się bez alkoholu.

Dlatego warto kupić alkomat.

Pamiętaj -> Możesz prowadzić samochód, jeśli poziom alkoholu we krwi jest niższy niż 0,2 promila. Najlepiej poczekaj, aż poziom alkoholu we krwi się wyzeruje.

Picie kolejnych kaw w niczym nie pomaga. Potrzeba czasu i odpoczynku. Nie ryzykuj!
Dobry alkomat pomoże Ci sprawdzić dokładnie poziom alkoholu we krwi.

Kup dobry alkomat z firmy Promiler – lidera na rynku alkomatów w Polsce

Alkomaty firmy PROMILER to urządzenia nowoczesne, bardzo łatwe w obsłudze (włączasz i korzystasz), trwałe i niezwykle precyzyjne. Nic w tym dziwnego. PROMILER dostarcza alkomaty dla Policji. Są to między innymi, słynne „żółte pałki” PROMILER iBLOW.

W ofercie PROMILER można znaleźć urządzenia średniej klasy, w dobrej cenie, a także sprzęt Premium dla bardzo wymagających (jak testowany przez nas PROMILER iSOBER 30).
Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z alkomatami takich marek, jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Każdy znajdzie tu alkomat dla siebie, w odpowiedniej cenie. Promiler prowadzi także serwis oraz kalibrację urządzeń. Można również zamawia dodatkowe ustniki. Alkomaty są projektowane w Polsce i produkowane w Korei Południowej, przez największego na świecie producenta alkomatów. 

Alkotester - strona główna

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

 

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się