Alkomat to urządzenie elektroniczne, które jest dość delikatne. W odpowiednich warunkach alkomat może służyć bezawaryjnie przez co najmniej 5-7 lat. Tym bardziej, że najlepsze urządzenia są objęte 3-letnią gwarancją. Jak chronić alkomat przed uszkodzeniami, aby mógł służyć jak najdłużej?

Delikatna obudowa z tworzywa sztucznego. Delikatny ekran. Delikatny element pomiarowy. Delikatny przełącznik, umieszczony pod przyciskiem. Alkomat jest tak samo podatny na uszkodzenia jak Twój smartfon. Dlatego pamiętaj o wszystkich zagrożeniach, które mogą uszkodzić Twoje urządzenie. Dzięki temu Twój alkomat będzie Ci służyć bezawaryjnie przez wiele lat.

Czego nie robić przy obsłudze alkomatu? Najczęstsze błędy

– > Nie naciskaj na siłę przycisku sterującego. Rób to zawsze delikatnie, za pomocą opuszka palca.
– > Nie korzystaj z alkomatu zaraz po wypiciu alkoholu, bo uszkodzisz czujnik. Pomiaru dokonaj 30 minut po wypiciu alkoholu.
– > Nie narażaj urządzenia na silne wstrząsy. Nie woź go w schowku w samochodzie bez ochronnego pokrowca.
– > Nie wystawiaj alkomatu na działanie bardzo wysokich temperatur, nie wystawiaj go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w trakcie lata. Pamiętaj, że alkomat może dokonywać pomiarów w określonym zakresie temperatur. Największą precyzję urządzenie osiąga przy temperaturze 25 st. C.
– > W trakcie zimy nie wystawiaj urządzenia na działanie mrozu.
– > Chroń urządzenie przed upadkiem, zgnieceniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Wielu producentów dodaje do określonych urządzeń darmowe futerały.
– > Nie dawaj urządzenia do zabawy dzieciom.
– > Jeśli rzadko korzystasz ze sprzętu, wyjmij z niego baterię. Nie doprowadź do rozlania baterii.
– > Chroń urządzenie przez uszkodzeniem ekranu i porysowaniem obudowy. Noś je w futerale, w torbie. Nie noś go w kieszeni, bez żadnej osłony.
– > Montujesz ustnik? Rób to delikatnie, nic na siłę. Uszkodzenie ustnika to mały problem, bez problemu kupisz drugi ustnik. Ale jeśli uszkodzisz gniazdo montażu ustnika, będzie problem. Być może niemożliwy do usunięcia.

Jeśli kupisz urządzenie dobrej jakości i będziesz je odpowiednio traktować, to z pewnością będzie Ci ono służyć przez lata.

Alkomat Promiler 8000 test - jak wybrać dobry alkomat

Jeśli chcesz kupić dobry alkomat – sprawdź szeroką ofertę firmy PROMILER

Jeśli szukasz dobrego alkomatu, sprawdź ofertę Promiler. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie trwałe, świetnie wykonane, precyzyjne, które obsłużysz jednym przyciskiem bez konieczności czytania instrukcji obsługi – wybierz alkomat marki Promiler. Urządzenia Promiler są projektowane w Polsce. Promiler dostarcza alkomaty dla najbardziej wymagających klientów – w tym dla polskiej Policji.

Bez problemu znajdziesz urządzenie dla siebie – jest ich mnóstwo! Sprawdź ofertę, wybierz alkomat i dbaj o niego tak, jak zalecamy w naszym artykule. Alkomat będzie Ci służyć bardzo długo. Promiler zapewnia serwis i kalibrację urządzeń w swoim serwisie.
Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się