Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego alkomatu? Czy warto kupić używany alkomat? Poradnik zakupowy.

Chcesz kupić alkomat, ale nie chcesz przy tym wydawać większej sumy pieniędzy? Dobrym rozwiązaniem wydaje się zakup alkomatu używanego.

Gdzie znaleźć używany alkomat?

Używane alkomaty możesz znaleźć w popularnych serwisach, takich jak Allegro.pl, AllegroLokalnie.pl albo OLX.pl. Sprawdź dokładnie opis urządzenia.
Jeśli spotkasz się z ogłoszeniem typu: stan nieznany, nie testowałem itd. – od razu zrezygnuj z zakupu. Stan techniczny urządzenia powinien być w stu procentach opisany przez sprzedawcę.
Pamiętaj o tym, że są sprzedawcy, którzy umieszczają urządzenie w kategorii nieuszkodzone, a dopiero w opisie stwierdzają, że „alkomat do wczoraj był sprawny, ale spadł i się potłukł”.
Nigdy nie korzystaj z ofert typu „nie przyjmuję zwrotów”.
Kup używany alkomat od kogoś, kto dokładnie opisał stan techniczny urządzenia i zamieścił co najmniej dwa dokładne zdjęcia.

Czy warto kupić uszkodzony alkomat?

Alkomat z uszkodzonym elementem pomiarowym, alkomat z uszkodzonym akumulatorem, alkomat z pękniętym ekranem, alkomat po zalaniu (wpadł nieszczęśliwie do szklanki) – znajdziesz z pewnością i tego typu oferty.
Naszym zdaniem – zrezygnuj.
W przypadku większości alkomatów nie znajdziesz firmy, która go naprawi. Koszt naprawy może być wyższy albo niemalże taki sam, jak zakup nowego alkomatu.

Teoretycznie alkomat ma wymienne ustniki…

Ale tak naprawdę nie wiesz, jakie usta i jakie ręce go często dotykały. Dla niektórych osób, z bardziej rozbudowaną wyobraźnią może to być nie do przetrawienia.

Co sprawdzić w używanym alkomacie?

– W opisie urządzenia musi być informacja o tym, że jest to urządzenie sprawne – to nasza rada.
Sprawdź zdjęcia urządzenia – czy nie widać na nim śladów pęknięć i zabrudzeń? Czy wynik pomiaru na ekranie jest dalej widoczny?
– Zapytaj, kto jest dystrybutorem urządzenia w Polsce. Czy jest możliwość napraw i kalibracji sprzętu w Polsce? Jeśli nie – nie kupuj.
– Sprawdź ilość pomiarów, wykonanych za pomocą urządzenia. To proste. W wielu urządzeniach pierwsza informacja, która wyświetla się na ekranie po uruchomieniu alkomatu to liczba przeprowadzonych pomiarów.
– Zapytaj, kiedy urządzenie było ostatni raz kalibrowane. Czy jest możliwość jego kalibracji w Polsce?
– Czy do alkomatu można dokupić ustniki i baterie? Jeśli alkomat jest wyposażony w baterię litowo-jonową, która jest uszkodzona, możesz mieć problem z jej zakupem i wymianą. Lepiej wybrać alkomat zasilany z baterii/akumulatora o standardowych parametrach AA/AAA.

Jak wybrać dobry alkomat? https://www.motorewia.pl

Zanim zdecydujesz się za zakup używanego alkomatu – sprawdź ofertę nowych urządzeń takich marek jak PROMILER i ALCO FORCE

PROMILER i ALCO FORCE to najbardziej znane marki alkomatów, sprzedawanych w Polsce. Większość z nich jest projektowana w naszym kraju i produkowana w Korei Południowej. W ofercie firmy znajdziesz cały szereg urządzeń, posegregowanych w różnych segmentach cenowych. Czekają na Ciebie urządzenia premium, średniej klasy i alkomaty tanie, ale i tak świetnie wykonane i mogące pochwalić się doskonałymi parametrami technicznymi.
Urządzenia są oferowane z 3-letnią gwarancją i darmową kalibracją przez 12 miesięcy. Z urządzeń PROMILER korzysta między innymi polska Policja, co najlepiej świadczy o ich jakości i dokładności wykonywanych pomiarów.

Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się