Alkomat elektrochemiczny ALCOFORCE COP-R to jeden z najładniejszych alkomatów, jaki trafił do naszych testów. Poza elegancją urządzenie oferuje wysoką precyzję działania, bardzo prostą obsługę za pomocą jednego przycisku, wysoki standard wykonania, przejrzysty ekran i intuicyjne menu. Spójrzmy, jak sprawuje się najnowszy alkomat z rodziny ALCO FORCE czyli model COP R.

O tym, dlaczego warto kupić alkomat, pisaliśmy w wielu wcześniejszych artykułach, publikowanych na łamach Motorewia.pl. Od czasu do czasu przeprowadzamy również testy alkomatów, podpowiadając, jaki alkomat warto kupić.

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

face_dts_fb

 

Alkomat elektrochemiczny ALCOFORCE COP-R – zajrzyjmy do opakowania

Kupując urządzenie, nabywca otrzymuje:
• skalibrowany alkomat, gotowy do pracy po wyjęciu z opakowania;
• baterię;
• 2 ustniki (można je bez problemu dokupić, jeśli z alkomatu będą korzystać inne osoby, jeśli jedna lub dwie – 2 ustniki w zupełności wystarczą);
• instrukcję po polsku;
• kartę gwarancyjną.
Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją. Nabywca ma również prawo do 12 miesięcy darmowych kalibracji.

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

face_dts_fb

 

Alkomat elektrochemiczny ALCO FORCE COP-R – wygląd zewnętrzny i wykonanie

Alkomat jest lekki (102 g) i niewielki (1/3 wielkości standardowego smartfona). W jego górnej części znajduje się otwór do montażu ustnika. Za nim zamontowany jest element pomiarowy czujnika elektrochemicznego. Pod ekranem producent umieścił przycisk sterujący – jedyny. W tylnej części alkomatu znajduje się zsuwana klapka. Pozwala ona na montaż i na wymianę baterii albo akumulatorka. Zastosowano baterię lub akumulator w rozmiarze AA (tzw. gruby paluszek).

Urządzenie wykonane jest z przyjemnego w dotyku tworzywa. Uwagę zwraca jego kształt, pełen zaokrągleń, dzięki czemu alkomat bardzo wygodnie trzyma się w dłoni. Zastosowanie trzech kolorów tworzywa podkreśla elegancki wygląd alkomatu. Panel przedni ma kolor czarny, panel tylny szary, obramówka miejsca montażu ustnika i górna oraz dolna wstawka mają kolor ciemnomiedziany.

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

 

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

Obsługa alkomatu ALCO FORCE COP-R

Jak wspomniałem wcześniej, do sterowania pracą alkomatu stosuje się tylko i wyłącznie jeden przycisk. Innych zresztą do nie ma.
• Po naciśnięciu przycisku alkomat uruchamia się.
• Pierwsza informacja, która wyświetla się na ekranie to ilość wykonanych pomiarów.
• Następnie urządzenie odlicza czas do rozpoczęcia pomiaru.
• Kiedy możesz już dokonać pomiaru, sprzęt wydaje sygnał dźwiękowy. Wówczas musisz dmuchać jednostajnie i tak długo, aż alkomat wyda sygnał dźwiękowy, a dodatkowo poczujesz też, jakby w obudowę urządzenia uderzyła mała stalowa kuleczka.
• Wystarczy już tylko poczekać kilka sekund na to, aby na ekranie pojawił się wynik pomiaru. Jeśli będzie on wyższy, niż wartości dopuszczalne, ekran urządzenia zabarwi się na czerwono.
• Po zakończonym pomiarze urządzenie nie marnuje energii – i samo się wyłącza.

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

face_dts_fb

Alkomat ALCO FORCE COP-R zalety

Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją, a także 12-ma miesiącami bezpłatnych kalibracji. Później sprzęt można kalibrować dalej, albowiem jego dystrybutor, firma Speed-Up z Poznania, ma własne centrum serwisowe, gdzie alkomaty można kalibrować i naprawiać. Można również dokupować do nich akcesoria, np. ustniki. Zatem cały serwis i obsługa znajdują się w naszym kraju. Urządzenie powinno się kalibrować co rok albo co 600 pomiarów.

Urządzenie cechuje się wysoką precyzją pomiaru, którą zapewnia platynowy czujnik elektrochemiczny dobrej klasy. Precyzja pomiaru to plus/minus 0,06 promila.
Obsługa urządzenia jest banalnie prosta.
Jakość wykonania jest bardzo dobra, użyte materiały są miłe w dotyku, a kolorystyka przyciąga wzrok.
Do zasilania wystarczy jedna standardowa bateria AA albo akumulatorek AA.
Do sprzętu dołączone są dwa ustniki.
Urządzenie jest lekkie (77,5 g), bardzo poręczne, idealnie leży w dłoni. Jego wymiary to 46x115x27mm.

Czy warto je kupić? Zdecydowanie tak. A o tym, dlaczego warto kupić alkomat, pisaliśmy już wielokrotnie na łamach Motorewia.pl.

alkomat ALKOFORCE COP R TEST czy warto kupić

face_dts_fb

Jeśli chcesz kupić dobry alkomat – sprawdź szeroką ofertę firmy PROMILER

Jeśli szukasz dobrego alkomatu, sprawdź ofertę Promiler. Jeśli szukasz urządzenia, które będzie trwałe, świetnie wykonane, precyzyjne, które obsłużysz jednym przyciskiem bez konieczności czytania instrukcji obsługi – wybierz alkomat marki Promiler. Urządzenia Promiler są projektowane w Polsce. Promiler dostarcza alkomaty dla najbardziej wymagających klientów – w tym dla polskiej Policji.

Bez problemu znajdziesz urządzenie dla siebie – jest ich mnóstwo! Sprawdź ofertę, wybierz alkomat i dbaj o niego tak, jak zalecamy w naszym artykule. Alkomat będzie Ci służyć bardzo długo. Promiler zapewnia serwis i kalibrację urządzeń w swoim serwisie.
Promiler działa na polskim rynku od wielu lat. Zapewnia serwis, obsługę i kalibrację. W ofercie firmy znajdują się alkomaty różnych marek, takich jak PROMILER, PRO-X, GTX i AlcoForce. Są tu alkomaty tanie i alkomaty Premium. Wszystkie są proste w obsłudze i bardzo dobrze wykonane. Pod adresem https://www.Alkotester.pl znajduje się sklep internetowy z najlepszymi alkomatami.
Alkotester - strona główna

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL ZAPRASZA DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW

MAGAZYN MOTORYZACYJNY – ciekawe artykuły o samochodach i motoryzacji

TECHNIKA MOTORYZACYJNA – poradniki motoryzacyjne. Jak serwisować, jak naprawiać, jak rozpoznać awarie?

TESTY SAMOCHODÓW – czyli rewia motoryzacyjnych gwiazd (testy samochodów nowych i testy samochodów używanych

ELEKTROMOBILNOŚĆ i SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – prawda o elektrycznych wynalazkach

MOTORYZACJA I POLITYKA – w jaki sposób współczesna polityka wpływa na motoryzację, kierowców, sposób eksploatacji i produkcję samochodów.

AKCESORIA MOTORYZACYJNE– narzędzia, wideorejestratory, kamery, mierniki, czujniki!

SAMOCHODY ŚWIATA – jakie, zupełnie nieznane w Polsce samochody, produkowane są w innych krajach?

DOKUMENTY, UBEZPIECZENIA SAMOCHODOWE, REJESTRACJA I WYREJESTROWANIE

HUMOR I CIEKAWOSTKI, FELIETONY MOTORYZACYJNE – lekko i z humorem

MOTOCYKLE I JEDNOŚLADY

MOTOMILITARIA CZYLI MOTORYZACJA I WOJSKO

SLOW DRIVING – PODRÓŻE SAMOCHODEM PO POLSCE

WALKA Z KOROZJĄ – czyli bitwy toczone z największym wrogiem samochodów

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO POLUBIENIA MOTOREWIA.PL NA FACEBOOK I MOTOREWIA.PL NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA.PL – POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny. Kocham swoją pracę i motoryzację. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Pasjonuje mnie technika samochodowa, pewnie dlatego z niepokojem spoglądam na wynalazki, takie jak auta elektryczne. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Współpracuję z kilkoma redakcjami i kilkoma znanymi firmami motoryzacyjnymi.