Chętnych na napompowane kombi, osadzone na dużych kołach i udające auta terenowe, nie brakuje. Pomijając naszą delikatną złośliwość, są to samochody bardzo wygodne i doskonale nadające się do pełnienia roli auta rodzinnego, zwłaszcza dla kogoś, kto wybudował sobie piękny dom pod miastem i czasami musi przebić się do miasta po drodze trzeciej kategorii. Zresztą nie tylko.

Dlatego z ciekawością przyglądamy się nowościom z tego segmentu. Zwłaszcza wtedy, gdy wnoszą one coś nowego do rozwoju tego segmentu, a nie tylko powielają utarte standardy.

Honda Vezel – coś nowego, coś dynamicznego

Honda Vezel jest interesująca ze względu na swoją dynamiczną stylistykę. Producent bowiem połączył cechy SUV, stylistykę coupe i funkcjonalność minivana, dodając do tego koktajlu jeszcze konieczność zadowolenia się niewielką ilością paliwa. I tak powstał Vezel.

vezel2

Nowy SUV Hondy wejdzie do sprzedaży w Europie dopiero w 2015 roku, dlatego informacje dotyczące specyfikacji, gamy jednostek napędowych i nazwy tego modelu zostaną podane w późniejszym terminie.

Auto zostało już wprowadzone do sprzedaży w Japonii, a w Europie pojawi się w 2015 roku. Wiadomo jedynie, że będzie mogło posiadać silnik benzynowy oraz napęd hybrydowy (w jego skład wejdzie silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1.5l oraz silnik elektryczny wysokiej mocy). Hybrydowy Vezel będzie także mógł wykorzystywać napęd na cztery koła (AWD) Real Time All-Wheel-Drive, który za sprawą układu elektronicznego, będzie precyzyjnie sterował rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy kołami przedniej i tylnej osi.

vezel3

We wnętrzu auta znajdzie się system składania siedzeń „Magic Seats”, dzięki któremu możliwe będzie aranżowanie wnętrza do aktualnych potrzeb przez właściciela auta. Samochód będzie także wyposażony w elektroniczny hamulec postojowy, w funkcję automatycznego uruchamiania hamulca, nie braknie także dobrej klasy zawieszenia ze świetnymi amortyzatorami, których charakterystyki mają przypominać te z ekskluzywnych limuzyn wyższej klasy. W świetnie wyciszonym wnętrzu znaleźć się mają materiały wykończeniowe wysokiej klasy.

vezel5

W 2016 nowy SUV od Skody, oparty na „rodzinnych” rozwiązaniach

W 2016 roku czesko niemiecka Skoda zaprezentuje swój nowy SUV. Jak to w dobrej rodzinie, będzie on oparty na sprawdzonych już podzespołach niemieckiego brata. W końcu po co wyważać głową otwarte drzwi. Nowe SUV marki Skoda będzie bazować na Volkswagenie CrossBlue.

Volkswagen CrossBlue - czy nowy SUV Skody będzie jego kopią, z uboższym wyposażeniem i innym znaczkiem na masce?

Volkswagen CrossBlue – czy nowy SUV Skody będzie jego kopią, z uboższym wyposażeniem i innym znaczkiem na masce?

Auto będzie wykorzystywać platformę MQB, będzie miało około 4.6m długości, będzie dostępne w wersjach pięcio i siedmioosobowej, będzie też oferowane z napędem na cztery koła. Pod maską znajdą się silniki z grupy VW, a podstawową jednostką ma zostać czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów.

Volkswagen CrossBlue Coupe

Volkswagen CrossBlue Coupe

Pod maską nowego SUV znaleźć ma się także nowoczesny i bardzo oszczędny napęd hybrydowy, ale tym razem wykorzystujący nie silnik benzynowy, a wysokoprężny. Tyle na razie wiemy.

Następca Mitsubishi ASX

Również Mitsubishi zapowiada nowy SUV, który ma być następcą popularnego modelu ASX.

Mitsubishi Concept

Mitsubishi Concept

Auto na razie znane jest pod próbną nazwą Concept XR-PHEV. Co wiemy o nowości z Trzema Diamentami w logo? Auto będzie napędzane przez układ hybrydowy PHEV, który składać się będzie z turbodoładowanego silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1.1l, wydajnego silnika elektrycznego i akumulatora o wysokim napięciu.

Mitsubishi layout

Stylistycznie samochód przypomina statek kosmiczny, ale z pewnością przed wprowadzeniem do produkcji, samochód zostanie odpowiednio „wygładzony” jak wiekowa, amerykańska gwiazda filmowa, po porcji botoksu.

Mitsubishi Concept2

Zgodnie z zapowiedziami producenta, auto ma mieć zamontowane w dachu panele słoneczne, których zadaniem będzie ładowanie akumulatora, odpowiedzialnego za zasilanie osprzętu.

Nowością ma być także system bezpieczeństwa czynnego e-Assist oraz zestaw nowoczesnych technologii informatyczno komunikacyjnych „Connected Car”.

__________________________________________________________
Wszystkie prawa zastrzeżone ®
_____________________________________________________

Droga Madame!
Miły Monsieur!

Jest nam niezmiernie miło, iż zaszczyciliście naszą stronę swoją obecnością. Jeśli nasze artykuły o samochodach się podobają, kłaniamy się uniżenie i zapraszamy ponownie!

Nieśmiało zachęcamy również, nie chcąc się absolutnie narzucać, do polubienia naszych profili w serwisach Facebook oraz Twitter.

Prosimy odwiedzać nas często!Elefanta.pl