Samochody marki BMW to pojazdy, które potrafią sprostać potrzebom najbardziej wymagających kierowców. Jeśli kierowca porusza się autem marki BMW, warto, aby serwisował i naprawiał je w odpowiednim, profesjonalnym serwisie niezależnym, który specjalizuje się w naprawach BMW i posiada odpowiedni sprzęt do diagnostyki i napraw.

Samochody marki BMW to jedne z najbardziej skomplikowanych pojazdów, jakie są obecnie produkowane. Na ich wyposażeniu znajduje się mnóstwo elektroniki, a także złożonych układów mechanicznych. Wszystko po to, żeby zapewnić jak najwyższy stopień bezpieczeństwa, komfort, wysokie osiągi i to z czego słynie BMW, czyli doskonałe właściwości jezdne. Na łamach Motorewii wielokrotnie zachęcaliśmy do stosowania się do zaleceń serwisowych producentów aut, a także do tego, aby serwisować auto częściej, niż podaje to producent. Dotyczy to na przykład wymian oleju, filtrów powietrz czy świec.

BMW Contdition Based system I Motorewia.pl I Źródło JPEuro.com

BMW Contdition Based system I Motorewia.pl I Źródło JPEuro.com

W przypadku aut marki BMW procedura jest nieco inna.

W nowszych autach tego producenta stosowane jest serwisowanie w oparciu o stan czyli tzw. Condition Based Service. W aucie znajduje się system, który kontroluje zużycie płynów eksploatacyjnych oraz podzespołów eksploatacyjnych (tarcze, klocki, świece zapłonowe lub żarowe itd.).

Jeśli podzespół/płyn wykazuje zużycie eksploatacyjne (np. tarcze osiągają minimalną grubość), albo osiąga wcześniej ustaloną wartość graniczną, na desce rozdzielczej auta pojawia się określona dioda ostrzegawcza. Przykładem może być dioda oleju silnikowego, która nakazuje jak najszybsze udanie się do warsztatu samochodowego i wymianę oleju wraz z filtrem na takie, które są zgodne z zaleceniami serwisowymi producenta pojazdu. Jeśli auto porusza się często po mieście, należy też, przy każdej wymianie oleju, wymienić filtr powietrza. Co trzecią wymianę oleju producent zaleca wymienić filtr paliwa. Tą czynność warto też wykonywać znacznie częściej.

Korzystanie z usług ASO jest bardzo drogie. Na szczęście na terenie Polski można znaleźć szereg niezależnych serwisów, które specjalizują się w naprawach BMW. Jak znaleźć dobry serwis? Sprawdźmy, co radzą specjaliści z zaprzyjaźnionej z nami firmy Autoekspert.

Photo on Foter.com

Photo on Foter.com

Serwis BMW polecany przez klientów

Rekomendacje mają potężną moc – nikt inny nie doradzi Ci lepiej dobrego produktu lub usługi niż osoba, która ma podobne potrzeby do Ciebie i przeszła już drogą poszukiwań, którą aktualnie kroczysz Ty.
Nim zdecydujesz się na usługi konkretnego serwisu BMW, sprawdź co mówią o nim obecni i byli klienci. Pytaj znajomych kierowców BMW, gdzie serwisują swoje pojazdy i wertuj opinie online. Nie ufaj jednak wszystkiemu, co piszą w Internecie. Zapewne słyszałeś o marketingu szeptanym, który okazuje się skutecznym narzędziem sprzedażowym. Z przymrużeniem oka traktuj opinie zamieszczane bezpośrednio na stronach serwisów BMW – przecież wiadomo, że każda firma chce mówić o sobie jedynie w superlatywach.

Rzetelne źródło informacji znajdziesz na forach i agregatorach z niezależnymi opiniami. Nie ufaj jednak ślepo podejrzanym, nad wyraz pochlebnym komentarzom, zamieszczanym przez zupełnie nowych członków forów.

bmw2

Serwis BMW poprzedzony profesjonalną diagnostyką

Aby skutecznie naprawić samochód, najpierw trzeba dokładnie dowiedzieć się, co tak naprawdę mu dolega. Dlatego każdy dobry serwis BMW, przed wykonaniem przeglądu i naprawy, dokonuje również specjalistycznej diagnostyki, obejmującej diagnostykę statyczną oraz diagnostykę dynamiczną.
Diagnostyka statyczna odbywa się przy udziale specjalistycznego komputera diagnostycznego, pozwalającego w jednej chwili wykryć wszystkie błędy i ocenić pracę silnika na wolnych obrotach. Następnie eksperci poddają pojazd diagnostyce dynamicznej, dzięki której można sprawdzić pracę silnika i innych podzespołów podczas jazdy samochodu. Taka szczegółowa naprawa pozwala skutecznie uzdrowić samochód, co daje właścicielowi większą pewność, że nie szybko będzie musiał ponownie zawitać w progach serwisu BMW.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje BMW służyło Ci jak najdłużej, koniecznie zapoznaj się z ofertą serwisu Autoekspert z Warszawy.

class=”size-large wp-image-2751″ alt=”"kaski” /> POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW MOTOREWII

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Podziel się