Lakierowanie samochodu jest bardzo drogie i skomplikowane. Nie zawsze jego efekt jest zadowalający. Na szczęście istnieje metoda alternatywna, dzięki której można całkowicie albo częściowo, na stałe lub tymczasowo, zmienić kolor nadwozia samochodu.

Jak można to zrobić? Usługę taką wykonują profesjonalne firmy, zajmujące się oklejaniem samochodów. Nowoczesne folie samochodowe, naklejone przez fachowców, wyglądają tak samo jak lakier. Co bardzo ważne, folię można w dowolnej chwili usunąć. Po jej usunięciu, na nadwoziu nie zostaje żaden ślad kleju. Sam oryginalny lakier jest w stanie idealnym, albowiem folia działa na niego jak dodatkowa warstwa ochronna. Odpowiednio położona folia (dlatego to tak ważne, aby zakładali ją fachowcy) wygląda tak samo, jak warstwa nowego lakieru. Spójrzmy na kilka przykładowych zastosowań folii samochodowych.

Photo credit: RL GNZLZ via Foter.com / CC BY-SA

Photo credit: RL GNZLZ via Foter.com / CC BY-SA

Modne nadwozie dwukolorowe

W ostatnich latach bardzo modne stały się dwukolorowe nadwozia. Stosuje się to bardzo często w przypadku aut miejskich (np. Opel Adam), ale zdecydowanie bardziej efektowne są dwukolorowe nadwozia pojazdów typu SUV i crossover. Tutaj przykładem może być najpopularniejszy obecnie crossover w Europie, czyli Renault Captur. Warto także spojrzeć na opisywanego na naszych łamach włoskiego DR5, którego najnowsze wersje także oferowane są w dwóch kolorach.

Najczęściej stosuje się kontrastowy kolor na dachu i na słupkach – na przykład cała karoseria jest biała, a góra auta czarna. Idealnie pasują do siebie także kolory ecru z czernią, czerwień z czernią, biel z szarością, czerń ze srebrem i wiele innych. W przypadku zastosowania folii samochodowych można wybrać dowolny kolor.

To świetny pomysł dla osób, które kupują używane, kilku lub kilkunastoletnie auta. Można im nadać diametralnie nowy wygląd. Oklejanie będzie kosztowało ułamek ceny, jaką trzeba by zapłacić za lakierowanie. Do tego w dowolnym momencie będzie można kolor zmienić, albo całkowicie usunąć folię.

Na oklejanie mogą zdecydować się także ci, którzy kupują nowy pojazd. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć w cennik. Kupno auta z dwukolorowym nadwoziem będzie oznaczało wydanie nawet kilkunastu tysięcy złotych więcej. Czy to się opłaca, jeśli można zrobić to o wielokroć taniej?

Photo credit: pablopieraccini via Foter.com / CC BY-ND

Photo credit: pablopieraccini via Foter.com / CC BY-ND

Samochód firmowy z reklamą

Folie samochodowe są idealnym nośnikiem reklam. Można całkowicie okleić auto i całą jego powierzchnię pokryć kolorowymi reklamami. Można też zastosować wersję oszczędnościową i okleić tylko drzwi, umieszczając na nich logo firmy. Wszystko zależy od potrzeb. Dlaczego nie wykorzystać potencjału samochodów, wykorzystywanych przez firmowych dostawców i przedstawicieli handlowych, którzy każdego dnia pokonują dziesiątki kilometrów?

Firma może kupić najtańsze auta z białym lakierem, bo dzięki folii będzie można stworzyć dowolne kolory nadwozia. Po zakończonej eksploatacji w firmie wystarczy usunąć folię i samochody z pięknym, nienaruszonym lakierem, będzie można wystawić do sprzedaży.

Photo credit: RGT3 Pics via Foter.com / CC BY-NC-ND

Photo credit: RGT3 Pics via Foter.com / CC BY-NC-ND

Pojazd sportowy

Folie samochodowe pozwalają stworzyć diametralnie nowy wygląd samochodów sportowych. Auta można okleić w całości bardzo modną folią w kolorze karbon, czyli matowej czerni. Można dodać im uroku, oklejając tylko niektóre elementy folią w kolorze chromu, albo o barwie kontrastowej w stosunku do lakieru nadwozia.

Folie są też idealne w przypadku aut prawdziwie sportowych, wykorzystywanych w wyścigach i w imprezach sportowych. Dzięki nim każdy samochód można przygotować do zawodów w odpowiedni sposób, w dowolnej konfiguracji kolorów. A po zakończonej imprezie – wszystko można usunąć.

Zmiana koloru nadwozia w każdym aucie

Nie zawsze uda się kupić wymarzony samochód w odpowiednim kolorze. Wbrew powszechnym opiniom, kolor nadwozia jest bardzo ważny. Niestety, ale piękna limuzyna nie prezentuje się atrakcyjnie w żółtym kolorze. Tak samo jak kompakt, pokryty lakierem w kolorze gryzącego w oczy seledynu albo brudnego różu. Dzięki folii samochodowej można to zmienić.

Nowoczesne folie samochodowe to bardzo ciekawa alternatywa dla typowego lakierowania. Znacznie tańsza, prostsza i… nie zostawiająca trwałych śladów.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA INNYCH DZIAŁÓW MOTOREWII

REWIA czyli testy naszych motoryzacyjnych gwiazd

MOTOTECHNIKA

MOTOARTYKUŁY o interesujących samochodach

MOTOMILITARIA – samochody w służbie wojska

HUMOR I CIEKAWOSTKI

SAMOCHODY ŚWIATA

ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA MOTOREWII W KANAŁACH SOCIAL MEDIA, GDZIE PUBLIKUJEMY DODATKOWO CIEKAWE ZDJĘCIA I FILMY

MOTOREWIA NA FACEBOOK

MOTOREWIA NA TWITTER

PORTAL MOTORYZACYJNY MOTOREWIA SERDECZNIE ZAPRASZA!

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Podziel się

About The Author

Niezależny dziennikarz motoryzacyjny, niewpisujący się w pełni do ogólnego kanonu tego wesołego zawodu. Nie wszystko, co piszę, wszystkim się podoba, a ponieważ jestem niezależny, mogę pisać, co mi się podoba. Kocham motoryzację i dlatego o niej piszę. Brzydzę się „dziennikarstwem motoryzacyjnym”, które polega głównie na skracaniu gotowych newsów, przychodzących z działów PR importerów samochodów. Gdzie jeszcze można mnie przeczytać? Na Motointegrator (mi.eu - poradniki), w portalu Autofakty.pl, na Allegro.pl (nic nie sprzedaję – dział: motoryzacja – poradniki), a także w wielu artykułach poradnikowych, reklamowych i content marketingowych, pisanych dla kilku cenionych marek. Jest mi niezwykle miło, że odwiedzacie Państwo moją stronę. Kontakt: redakcja@motorewia.pl